Word - seçimi otomatik olarak tüm sayfaya uygulama sorunu

Merhabalar. Microsoft Word'de nerden nasıl bulaştıysam çok can sıkıcı bir ayarla karşı karşıyayım.

Örneğin, elimde bir metin var ve ben bunun birkaç kelimesini seçerek kalın yapmak istediğimde seçtiğim kısmı değil, bütün her şeyi kalın yapıyor. Ctrl+Z ile geri aldığımda da asıl istediğim şeyi yaparak sadece seçtiğim kelimeleri kalın yapıyor.

Aynı durum altı çizili yapma, numara verme gibi birçok şeyde de geçerli.

Nedeni ne olabilir? Nasıl kurtulurum?

ctrl+h ile değiştir kısmına gel. tüm seçenekleri tıkla. aranan değerin yanı sıra, aradığın değeri biçimiyle de arayabilirsin ya da yeni değer alanına geldiğinde, yeni değerlerin biçim özelliklerini de değiştirebilirsin.

  • bagcivan  (17.05.21 12:36:36)
Ben bir şey aramıyorum. Demek istediğim, metnin sadece başlığının altını çizmek istiyorum ama seçmediğim halde otomatik olarak tüm metnin altını çiziyor.

  • samterk  (17.05.21 12:49:31)
@himmet dayı

2013 sürümü. Muhtemelen ben bir şeyler kurcalarken saçma bir ayar kutusunu işaretledim.

Ve sadece tek bir belgede değil, tüm belgelerde bunu yapıyor.
  • samterk  (17.05.21 12:49:57 ~ 12:50:52)
@bagcivan'ın verdiği cevabın soruyla pek alakası yok.

Yazı stillerinden 'Normal' olana sağ tıkladığında Modify... gibi bir menü olması lazım. Ona gel. Aşağıdaki pencerede 'Automatically update' tikini kaldır.

i.ibb.co
  • himmet dayi  (17.05.21 12:52:52 ~ 13:01:41)
Sanıyorum şimdi oldu. Çok teşekkürler @himmet dayi

  • samterk  (17.05.21 12:59:01)
"Örneğin, elimde bir metin var ve ben bunun birkaç kelimesini seçerek kalın yapmak istediğimde"

arayarak seçeceğini düşünmüştüm.
  • bagcivan  (17.05.21 13:12:17)
Nasıl biçimlendiririm diye sormamış ama :)

Muhtemelen ilgili ayar açık olduğu için senin tarif ettiğin yöntemle de aynı sorun devam edecek. Çünkü metinde yapılan tüm biçim değişikliklerini otomatik olarak stile (yani o stil ile yazılmış tüm metne) uygula seçeneği aktif.
  • himmet dayi  (17.05.21 13:19:36)