[]

Hip thrust için ağırlık?

Dumbbell ile yapmak istiyorum. Direnç bandıyla daha önce yapmışlığım var ama ağırlıkla hiç yapmadım. Kaç kg’lık dumbbell alayım? Barbell ile yapamam o yüzden onu geçiyorum.
 
bu sorunun cevabını ben de merak ediyordum, sorunuza kaynayabilir miyim? :)
hip trust ağırlıksız olarak yapıyorum bir süredir. artık ağırlık almayı düşünüyordum. evde 2 kg dumbbelllar var bugün onlarla deneyeceğim.

  • ofelia  (17.05.21 11:47:35) 
Sürekli ağırlık artıramayacaksan max. 5 tekrar çıkarabileceğin bi dumbbell al 15-20 tekrar çıkarana kadar kullanırsın. Bu ağırlık ne kadar olmalı onu da sen deneyip bulacaksın biz bilemeyiz; senin için 20 kilodur bi başkası için 50 kilodur.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (17.05.21 11:48:41) 
Ben oma’nın en güçlü direnç bandı ve 7,5 kg’lik dambıllarla yapıyorum. Ona rağmen aman aman bir tükenme olmuyor. Kadınım.

Edit: Önce tek ayak ile başlayabilirsiniz.
  • ruhen hastayim ben  (17.05.21 12:22:27 ~ 12:23:42) 
Gücüne bağlı. 8 tekrar civarı yapabileceğin bir ağırlıkla başlayıp tekrar artır.


  • arnold schwarzeneger  (17.05.21 12:46:25) 
Gücüne bağlı+1
Hip trust dediğimiz hareket yüksek ağırlıklarla yapılan bir şey. Bu yüzden ne kar yukarı çıkarsan o kadar iyi. Basit antremanlar yapan biri bile rahat 30 kg ile yapar diye düşünüyorum.

Not: 260 kg’ı gördüm.
  • filipis  (17.05.21 14:59:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.