[]

haftasonu yasagında denıze gırme

plajı olan bir otelde haftasonu yasagında denıze gırmek serbest mı?
sorumun cevabı evet ıse gunubırlık otel plajı kullanabılmemız ısletmecının ınsıyatıfınde mı olacaktır? 
otellerin restoranlarında, otelde kalmayan kişiye hizmet verilmiyor. aynı mantıkla otelde kalmayana plajı kullandırmamaları lazım.


  • co2s2  (17.05.21 11:35:20) 
benim 17günlük kapanmada 2 3 günlük gittiğim otel, tanıdık 1 2 aileyi günübirlikçi olarak almıştı.
Yer bodrum, torba.

  • summatinyourteeth  (17.05.21 11:37:58 ~ 11:38:34) 
@co2s2 haklısın ama otelde konaklasam plajını kullanabılıyorum degıl mı?

yanı yasak sadece parası olmayan sınıfa mı? param varsa gıdıp otelde kalıp restoranda yemegımı yıyıp ıckımı ıcıp, gunduz plajda denıze gırıp bıra pattıs yapabılıyor muyum?
  • zenc  (17.05.21 11:38:09) 
plajlar otellere ait degildir. kamu malidir. sezlongunu kullanamazsin, tesisinden faydalanamazsin ama denizine girebilirsin. tabi boyle diyince burasi turkiye, adam sikayet eder picligine, polis gelir sana ceza yazar. plajla otelin baglantisi yok. ama yasak sirasinda denize girme kismi ile ilgili her sey olabilir.


  • do you remember me  (17.05.21 11:39:00) 
tamamen farazi konuşuyorum, polis jandarma gelse kimlik sorsa otel rezervasyonunu gösteremeyene ceza kesmeleri lazım şu anki durumda. ama polis gelip otele sırayla turistlere kimlik sorar mı, sanmıyorum. otel bu sorumluluğu alır mı, onu da sanmıyorum. bence bu iş sıkıntılı.


  • roket adam  (17.05.21 11:52:22) 
@do you remember me : haklısın ama gidip otelin kapısında "plaj sizin kardeşim, istediğim gibi girerim" diye kavga etmek de hiç mantıklı değil, sonuç alamayacağınız da garanti gibi.


  • co2s2  (17.05.21 12:02:36) 
@co2s2 tam tersine, eğer arkası olan bir otel değilse, ihbar ettiğinizde ceza kesiliyor. ha size bir faydası var mı yok ama olsundu.
ama yasak zamanı, ben denize giricem diye kapısına dayanmayın tabi.

  • halanne  (17.05.21 12:19:45) 
Kıyı kanunu gereği "otelin plajı" diye bir şey yoktur. Dolayısıyla belki otelin havuzuna girebilirsiniz ama denize giremezsiniz.


  • tss  (17.05.21 13:48:07) 
Yeni genelgeye göre bir konaklama tesisinde kalıyorsanız sokağa çıkma ve seyahat yasaklarından muafsınız. Elinizde bu durumu ispatlayan belge olması koşuluyla.


  • hayaletimsi  (17.05.21 14:28:41) 
@halanne : uygulamaya ben de karşıyım ama sonuç alamamaktan kastım başka. otelin kapısına gidip "bilader ben gireceğim bu plaja, sokmamazlık edemezsiniz" diye ne kadar uğraşırsanız uğraşın. almazlar sizi içeri. haaa ihbar edip ceza aldırmak mümkün olabilir ama o gün o plaja giremezsiniz.

bir de otellerin çoğunluğunun bir tanıdığı vardır. kimse kafasına göre kapatmıyor. kurumlardan resmi izin alınmasa bile, birilerinden birşeyler karşılığında izin alınıyordur. kaldı ki, bir ticari işletme bu şekilde sahili kapatıyorsa, ceza kesmeye yetkili kurumun adamları gidip "ya arkadaş siz burayı kapatmışsınız ama olmaz böyle, bizim müdürümüz/amirimiz bilmem kim bey/hanım sizinle bir görüşmek istiyor" gibisinden uyarıda bulunurlar. sonra işin oluru halledilir.
  • co2s2  (17.05.21 14:34:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.