[]

Para iadesi yapıldığı halde ürün geldi, satıcı cevap vermiyor ne yapmalıyı

Amazondan satıcısı amazon olmayan bir pazaryerinden cep telefonu aldım 1 ay önce, ürün henüz kargo aşamasındayken ürünü iptal edip para iadesini aldım ama ürün elime ulaştı, bayramdı, kapanmaydı vs derken kaldı bende ürün.
Satıcıya 4 kere mesaj attım bakın ürün geldi parayıda yatırdınız diye ''ürün inceleniyor'' gibi saçma sapan bi otomatik cevap ile döndüler.
Amazona yazdım ilettik talebinizi dedi cevap gelmedi, satıcının iletişim bilgilerini buldum aradım telefonu açmadılar.
Ben şimdi gidip kargoya vs vermem ürünü gelip kendileri alsınlar, ama bu adamlara artık bu konu ile ilgili yazmak istemiyorum olumsuz etkilenecek olan onlar birde ben koşuyorum peşlerinden.

Adamlar beni aramasa bende bidaha onlara mesaj atmasan ne olur sonuç sizce?

 
Okurken şu yapılır dediğim her şeyi bir sonraki satırda yapmışsınız zaten, bir kaç hafta daha bekletirdim kapalı kutu ben, sonra açıp kullanırdım sanırım.


  • atom karincanin torunu  (17.05.21 09:43:32) 
Dükkanı yeni bugün açmışlardır yasaklar falan bakmamışlardır belki. Bu hafta içi dönerler bence


  • avatar is back  (17.05.21 09:49:15) 
kargoya gitmeye gerek yok, anlaşmalı kargoyu çağırıp evden ya da bulunduğunuz yerden iade aldırtabiliyorsunuz.
iade kodunu öğrenirsiniz, haber geldikten sonra çağırırsınız, kargo gelir alır.
bayram tatilinde ulaşamamanız normal.
  • blatta hiberna  (17.05.21 10:25:22) 
yasal olarak borçlu konuma düşersin. fark edip uğraşırlarsa ürünün ücretini ödemek zorunda kalırsın. fark etmeyip peşine düşmezlerse bir şey olmaz.


  • orpheus  (17.05.21 11:49:40) 
@orpheus Ya öylede ben bu adamlara mesaj attım, mail attım aradım, olmadı Amazon'a bile yazdım daha napayım


  • paramolacak  (17.05.21 12:08:26) 
Neden normal iade proseduru yapmiyorsunuz? Pketleyip geri gondermek?


  • kuehles blondes  (17.05.21 12:26:14) 
Neden kargoya vermeniz mümkün değil?
Ölüm kalım meselesi mi?

Satıcı olduğunuzu düşünün, ona göre davranın bence.
Yazdıkalrınız ürünü geri iade etmemek için kesinlikle bir bahane değil.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (17.05.21 12:44:22) 
Haydaa olaya bak arkadaş, '' Bana göndermeselerdi parayıda almışım onlar kovalasın beni'' mantığındaki olsam yürü kanka derdiniz :) Şimdi saldırı mode on :)

Kargoya gidebilsek durumda olsam giderim zaten sevgili nonnikler, ayrıca hata benim değil onların, üzerime düşeni yaptım fazlası ile orada çalışan bir arkadaşın maaşından kesilmesin dye. Oldu olacak otobüse binip kendi ellerimle teslim edeyim. Neyse anladım ben olayı teşekkür ederim yine de herkese :)
  • paramolacak  (17.05.21 13:24:46) 
bence bu kadar dert etmeyin onlar peşine düşşün bu işin siz elinizden geleni yapmışsınız?


  • secaatli baron  (17.05.21 13:26:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.