[]

Acil: Veraset

Merhaba,

1978 yılında ölen Dedemin vergi ilişiğini kesmek için vergi dairesine vermem gereken belgeler arasında veraset de var, mirasçıları konuyla hiç ilgilenmemiş sanırım elde belge falan bir şey yok, bunu ben çıkartabilir miyim, çıkartırsam nasıl çıkartırım?

Şimdiden teşekkürler

 
notere giderek aynı gün içerisinde alabilirsiniz.

yada sulh hukuk mahkemesine başvurmanız lazım, bunda yaklaşık 1 hafta sürer ancak daha ucuzdur.
  • trajikomix  (17.05.21 09:03:40) 
Veraset icin noter tum mirascilarinin orada hazir bulunmasini isteyebilir imza icin.

Yani dedenizin cocuklari esi vb hayattaysa onlar, degilse onlarin mirascilari. Bu cok mumkun degilse vekalet alın onlardan veraset isleri icin
  • anten  (17.05.21 13:28:04) 
veraset; mirasçılık belgesi. notere gidip dedenizin mirasçılık belgesini istediğinizi söylemeniz yeterli. ancak dedenize ait mirasçılık belgesi alabilmeniz için hangi ebeveyninizin babası ise o ebeveyninizin de vefat etmiş olması gereklidir yoksa alamazsınız çünkü siz dedenizin mirasçısı durumuna geçmemiş oluyorsunuz. ilgili ebeveyninizin başvurması gerekli oluyor.


  • phonex  (17.05.21 21:20:25) 
Babam kanser hastası ve yatalak durumda, acaba bir amcamı götürsem sizce onun aracılığıyla halledebilir miyiz?


  • deneme  (18.05.21 02:44:36) 
babanızın herhangi bir kardeşi yahut ilgili ebeveyni vefat etmiş kuzeniniz de olur.


  • phonex  (18.05.21 07:17:21) 
Eğer kabul etmiyorlarsa, babanız adına vekalet cıkartmanız gerekir. Genelde noterleri eve çağırarak da vekalet için imza alabiliyorsunuz tabii biraz daha fazla ücret alıyorlar bu durumda.


  • anten  (18.05.21 10:19:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.