[]

Dijital platformlar

Diğer ülkelerde de bu kadar çok platform var mı?

Netflix ve amazon harici soruyorum

Türkiyede blutv exxen ve gain var galiba belki bilmediğim de vardır

Diğer ülkelerde de böyle mantar gibi var mı?

Her dizi için platform çıkarmak neyin kafası 100 tane platforma üye mi olalım nedir yani?

Saçma değil mi bu olay?

 
bu bişey değil ki; hbomax, disney+, paramount+, hulu, appletv bizde olmayıp amerika'da olup ilk aklıma gelenler. vod platformları başlangıç evresinde olduğu için herkes yarışa girdi, zaman içinde 2-3 oyuncuya dönüşecekler. ama bu çok zaman alacaktır çünkü x filminin y ülkesindeki dağıtım haklarına sahip firmalar genelde farklı oluyor, bu platformlar da dağıtım hakkını almak için çok para ödemek zorundalar. ne kadar güçlenirlerse o kadar çok yatırım yapacaklar. biraz tekelleşmeye gitmesi lazım oturması için. o zamana kadar torrent devam.


  • Jux  (17.05.21 00:23:47) 
Fransa'da da var ama kendi dizilerini bu kadar cikartmiyorlar.
Canal+, ocs, salto ilk aklima gelenler. Gecen bir tane daha vardi unuttum simdi.
Ocs misal cok begenmistim ama zaten bir şey izleyeme vaktim yok onu da alamazdim. Hali hazirda netflix, amazon, disney sahibiyim. Ama atacak param olsa üstüne bein, canal plus(rugby icin), ocs alirdim.
  • logisticsmanager  (17.05.21 00:33:41) 
Evet saçma, prodüktörler de kendi spotify sini çıkarsın o zaman. Bu bence Netflix'in pastasından pay almak için başlayan bi akım. Kendi kendilerini bitirecekler böyle giderse


  • olaylar olaylar  (17.05.21 00:53:33) 
Bir sürü var, zaten yazılmış. bunda bir gariplik görmüyorum ama. İstemediğim içerik için niye para vereyim deyip kafama uyan bir kataloğa sahip platform seçiyorum sonuçta. Her bir katalog için ayrı bir abonelik olması kadar doğal bir şey yok.


  • eksisozlukokuryazari  (17.05.21 01:45:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.