kaç adet valiz/bavulla seyahat edersiniz

kaç tişört pantolon vs sığdırıyorsunuz ve ne kadar süreli bir ziyaret için? kıyafet, şampuan gibi temizlik/kozmetik şeyleri dışında ne koyuyorsunuz?

Kitap, saç kurutma makinesi, kağıt gibi şeyler koyuyor musunuz?

ben 2 haftadan fazla gitmedim şu ana kadar. 2 haftalık için 1 valiz 1 sırt çantası laptop içinde yetti. Şimdi 2 laptopla gitmem gerekiyor en az 1 ay şehir dışı. Ekstra bir valiz daha alsam mı karmaşası yaşıyorum da. fikir almak istedim. En kötü kargolatırım diye düşündüm.

mevsim aynı kaldığı sürece bir küçük bavul ve bi el/sırt çantası bana yeter. 14 yaşımdan beri göçebe yaşıyorum, gide gele öğrendim bu işleri.

  • olutaklidi  (16.05.21 19:53:33)
1 haftadan kısa olanlar için sırt çantasıyla gidiyorum.

gün sayısı * (don, çorap, tişört)
gün sayısı / 3 * (pantolon, gömlek)

2 haftadan uzun kalacaksam zaten yıkamam lazım, o yüzden maks 10 günlük kıyafetle gidiyorum. yazın yine sırt çantası iş görüyor da kışsa kazak falan çok yer kaplıyor, mecbur küçük bi valiz.
  • plutongezegendegilmi  (16.05.21 20:00:07)
Buyuk bir sirt cantam var, genelde her seyi ona sigdiriyorum. Tek tuk de olsa elimde ufak bir canta oldugu oluyor. Genelde 2 pantolondan fazla almam. Daha fazla gerekmesi cok kucuk bir ihtimal, olursa da yenisini alirim gittigim yerde diyorum.

  • hot potato  (16.05.21 20:01:50)
Çocukla gidiyorsak 2 bavul. Çocuksuz gidiyorsak sırt çantası

  • sta  (16.05.21 20:10:54)
Bir hafta on gune kadar sirt cantam ile.

Daha uzunlari icin duruma gore kabin boy veya orta boy valiz ve yine ayni sirt cantam. O sirt cantasi olmadan cikamiyorum yola :D
  • invictae  (16.05.21 21:00:16)
3 Ay dolaştım kabin boy valiz ile, 5 Siyah düz tişört, 1 ceket, 2 siyah pantul. Don ve çorap kullan at sistemdi.

  • paramolacak  (16.05.21 21:12:08)
iş için gidiyorsanız ve otel masraflarınızı şirketiniz karşılayacaksa en azından haftada bir düzenli olarak kıyafetlerinizi otele verin, temizlesinler. eğer sizin cebinizden çıkacaksa ve otel laundry'sine para vermek istemiyorsanız, çorap ve çamaşırlarınızı her akşam yıkayın. gömlek, tişört ve pantolonlar için de haftasonu çıkıp bir laundry bulun, otelden ucuz olacaktır.

böyle bakınca 2 haftalık seyahat ile 1 aylık seyahat arasında, tedbirli davranmak adına farklı kalınlıkta bir mont ya da hırka ya da anorak almak haricinde bir fark olmaması lazım. en kötü ihtimalle gittiğiniz yerde bir şeyler alırsınız.
  • co2s2  (17.05.21 12:31:36)