telefonu kapatmadan aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor

telefonumu normal kullanmak istiyorum kapatmak istemiyorum. ama arayan kişilere 1-2 günlüğüne şu anda ulaşılamıyor olarak görünmek istiyorum. sim kartı çıkarmak haricinde bir yolu var mıdır ayarlardan vs? not: android. bi app falan varsa onu da indirebilirm

Uçak modunu açın, internete girebilmek için de uçak modu açıkken wifi açın.

  • kobuzchu kiz  (16.05.21 16:23:57)
ama o şekilde direkt meşgule atıyor benim bildiğim?
ben aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor mesajı çıksın istiyorum

  • fff02561  (16.05.21 16:27:18)
Rahatsiz etme modu (do not disturb mode)
Mobil internet vs istediginiz gibi kullanirsiniz.
Arayanlari gorursunuz ama onlar tel kapali sanirlar
  • kuehles blondes  (16.05.21 16:28:27)
Rahatsız etme modunda telefon normal çalıyor, sadece biz bildirimleri zil sesini falan duymuyoruz.
Uçak modunda simkartın bağlantısı kesildiği için arama geldiğinde telefon kapalıymış gibi oluyor, aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor.

Edit: Bu arada telefonunuzda wi-fi araması aktifse uçak modundayken de çalabilir telefon. Onu da kapatmanız gerekiyor.
  • kobuzchu kiz  (16.05.21 16:30:54 ~ 16:35:07)
anladım teşekkürler
@kobuzchu

  • fff02561  (16.05.21 16:33:07)
Kapalı olduğunu bildiğniz bir numaraya yönlendirebilirsiniz.

  • gullak  (16.05.21 16:55:58)
İnternet açık olunca WhatsApp kullanırlarsa mesajlar ulaşmış görünür, telefonun kapalı olmadığı böylece anlaşılmış olur. Benzer durumda whatsapptan da ulaşılmaz olacak bir seçenek düşünüp bulamamıştım

  • epitaf  (16.05.21 17:01:27)
uçak modunda kullanırsanız meşgul çalmaz, üstteki arkadaşın whatsappı engelleme çabası için çözümüm eğer android telefonsa google playde netguard diye bir uygulama var onunla whatsapp internet erişimi bloke edebilir.

  • nahtoderfahrung  (16.05.21 17:36:36)