Dizi ve film izleme tercihleriniz

Film ya da dizi izlerken:

1) Aydınlık bir ortamı mı yoksa karanlık bir ortamı mı tercih ediyorsunuz?

2) Film, dizi ya da video izlerken 1080p vb. (EN NET GÖRÜNTÜ) izlemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa çözünürlük o kadar da önemli değil mi?

3) Eliniz ortalama kaç dakikada bir telefona gidiyor?

4) Bir elinizde telefonla mı takip ediyorsunuz?

5) Film ya da dizi izlemek için günün en güzel zaman dilimi hangisi?

1) Loş ışık. Işıklar kapalı olacak ama lambader açık olmalı. Öbür türlü TV çok göz alıyor.

2) 720p de olur ama altı olmaz. Zaten 0.5 miyopum. Şahin gözlerim olmadığı için 1080p ya da 720p fark etmez.

3) Hiç dikkat etmedim ama dikkat kesilmem gereken bir film ya da dizi ise çalmadıkça gitmez.

4) Hayır.

5) 22.00 sonrası.
  • himmet dayi  (16.05.21 13:33:28 ~ 13:35:04)
1) mubi deki filmleri artık daha erken aydınlık saatlerde izliyorum ağır konular gece ve karanlıkta sıkıyor

2) 720p yeterli ne varsa onu izlerim

3/4) 5 dakikada bir gidiyor, artık telefonu sessize alıp ters çevirip uzağa koyuyorum, o arada ulaşamayan olursa bunu söylüyorum

5) gece
  • freebird5406_2  (16.05.21 13:40:38)
!-Perde/panjur kapalı izlemeyi tercih ederim, aslında bu filmler için geçerli, dizileri normal ışıkta da izliyorum, ekranı parlatacak kadar güneş olmadıkça.

2-Film için net görüntü, dizi için donma vs olmaması için daha düşük kalite seçmek durumunda kaldığım oluyor.

3- Gönül isterdi ki hiç gitmesin ama izlediğim şeye konsantre olma seviyemle ters orantılı bir şekilde telefona uzanıyorum, filmlerde daha az, dizilerde daha çok telefona uzanıyorum.

4- Vakit geçirmek için izlediğim dizilerde bir elimde telefon oluyor genelde ama merak ettiğim filmlerde elime almamaya çalışıyorum telefonu.

5- Benim için sabahın erken saatleri, özellikle kışın 5 gibi henüz karanlıkken ve ortalık sessizken.

Not: İmkanım olsa tüm filmleri sinemada izlerim, hatta bazı sevdiğim dizileri sinemada izlemek de hayalim olmuştur.
  •   (16.05.21 13:45:16)
1- karanlık.
2- bazı eski, az bilinen filmlerde mümkün olmuyor ama ulaşabildiğim sürece 1080. daha fazlasına laptop ekranında ihtiyacım olmuyor.
3- film sıkıcıysa belki 10 dk'da bir. değilse hiç bakmam telefona.
4- hayır. hatta bazen telefonu öbür odaya bırakırım dikkatimi dağıtmasın diye.
5- benim için 22.00-02.00 arası.
  • filteria  (16.05.21 13:52:06)
1- az ışık veren bir lambayla.
2- çözünürlük önemli ama bazı efsane eski filmlerde mümkün olmuyor. O zaman önemli değil.
3- hiç.
4- hayır.
5- genellikle akşam saatleri 9-11 arası ama bomboş bir günde erken saatte 13-14 gibi izlenen film de ayrı keyif veriyor.
  • turkce konusan uzayli  (16.05.21 14:01:31)
1 - loş ortam. Full karanlık çok zole ediyor beni.
2 - mümkünse 1080p ve üzeri, değilse 720p.
3 - telefona bakmam gerekiyorsa eğer -anlık bile olsa- mutlaka durdururum filmi. Tam odakla izliyorum her şeyi.
5 - tercihen gece ama boşsam gündüz herhangi bir saatte de izlerim.
  • IncredibleMau  (16.05.21 14:09:45)
1. Normal ışık. Güneş çok parlıyorsa perdeyi kapatırım, akşam televizyon ekranına yansımayan tepe ışığını açık tutarım.

2. Bilgisayarda izleyeceksem 720p yetiyor (kendim indiriyorsam), televizyonda izleyeceğimiz şeyleri 1080p indiriyoruz galiba, streaming servislerde otomatikte duruyor.

3-4. Dizisine, filmine bağlı. Star Trek izlerken bir yandan telefonda oyun oynayabiliyorum. Dikkat isteyen şeylerde telefona bakacaksam filmi durduruyorum.

5. Akşam yemeğinden sonra.
  • kobuzchu kiz  (16.05.21 14:14:46)
1- karanlık gibi. loş daha çok.
2- en net görüntü isterim.
3- 2 ya da 3 kez, genelde saate bakıyorum. filme göre de değişiyor.
4- hayır.
5- hafta içi akşam 10 gibi. hafta sonu ise akşamüstü 4-6 civarı.
  • nathanieltroy  (16.05.21 16:20:04)