Şehirler arası seyahat

''Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatler için ayrıca seyahat izni alınması istenmeyecek, şehirlerarası seyahat edileceğinin bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz edilmesi yeterli olacaktır. Bu durumdaki kişilerin şehirlerarası toplu taşıma vasıtaları ile ikametleri arasındaki hareketlilikleri, kalkış-varış saatleriyle uyumlu olmak kalmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaktır.''

Genelgeden anladığım kadarıyla önümüzdeki haftasonu otobüs bileti mi alarak Pazar günü İstanbuldan başka bir şehire seyahat edebiliyorum değil mi? Bir kaç yerde de sokaga cıkma kısıtı olan günlerde izin gerekiyor denmiş. Anlayamadım tam.

Yes

  • giovanne  (16.05.21 13:30:19)
Evet, toplu taşıma ile seyahat edenler için izne gerek yok. Sadece bilet vb. ibraz edilerek muaf olunuyor.

  • himmet dayi  (16.05.21 13:31:17)
Sokağa çıkmanın serbest olduğu saatlerde ve günlerde, yani hafta içi 05.00-21.00 arası hiçbir kısıtlama yok. Toplu taşıma, özel araç, hepsiyle seyahat serbest.

Yasak gün ve saatlerde, yani hafta içi 21.00-05.00 arası ve hafta sonları toplu taşıma ile seyahat serbest, özel araçla seyahat için zorunlu durum belgeleyip izin almak gerekiyor.
  • kibritsuyu  (16.05.21 19:37:25)