[]

kreuzberg merkezi

selamlar. ya berlinlilere sorum. kreuzberg merkezi yazısı en az 5-6 aydır yok. binayı alan şirket restorasyon ayağına almanca yazıyı tutuyor ama türkçesini tabela ve ahşap levhalarla kapatıyor. bu ay görmedim en son ne durumda diye. ama bilgisi olan var mı? şu an ne durumda?
o yazıyı illa ki bir gün kaldıracaklar, kreuzberg artık türk mahallesi değil diyordum da bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim. :/ 
aa gercekten mi, hic dikkat etmemisim yazi orda mi diye, daha bu haftaici ordaydim. kim söküyor?


  • oliviedo  (16.05.21 13:30:22) 
sökülmüyor aslında da binanın yeni sahipleri ilan asmıştı ve ahşap panellerle kapatmıştı en son. Bir aydır falan ben de görmedim.
Ama tek sorun tadilat/restorasyon ya da ilan duyurmak olsa neden sadece bir tarafı kapatsınlar:/

  • patronaj1  (16.05.21 13:48:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.