24 (dizi)

istediğimiz sezondan başlayabiliyor muyuz buna? sezonlar birbirine bağlı değilmiş diye duydum doğru mu?

o kadar önem arz edecek kadar bağlı değil. çok canını sıkarsa bu durum, bi önceki sezonun son bölümünü izle. bauer o ara nerelerdeymiş fikri oluşur en azından

  • oscar wilderness  (26.05.10 20:42:50)
her sezon kendi içinde bir olayı anlatıyor ve bitiyor. ancak ilk sezondan başlayan ve devam eden bir hikaye de söz konusu. atıyorum ilk iki sezonu izlemeden 3. sezondan başlasan, ilk sezonları izleyen birinin oha diyeceği bir olayı sen fark etmezsin bile. kısaca ilk sezondan başlamalısın.

  • crimson king  (26.05.10 20:42:53)
birbirine bağlı değil ama bence ilk önce ilk sezonu izle. sonra sırayla git.
hem dizinin geçirdiği değişimi görebilirsin, hemde daha önce dizide olan ama başka bir bölümde ölen karakterlerin (mesela başkan david palmer) sözü geçtiğinde "ulan bu kimdi" demezsin.

  • etna  (26.05.10 20:44:42)
Kesinlikle sırayla gitmeni tavsiye ederim. Her sezonun kendine göre senaryosu bağımsız olsa da Jack Bauer ve çevresindekilerin hikayeleri de bir o kadar önemli bence. Atıyorum, 7. sezondaki saçma sapan bir hareketi, daha önceki sezonlarda yaşadığı bir olaydan kaynaklanıyor olabilir ve anlamaz, mal gibi kalırsın. Her sezonu ayrı güzeldir. Gel beni dinle, ilk sezondan başla...

  • winstoncash  (26.05.10 22:28:06)
@ etna yahu spoiler die bişey var biliyorsun değil mi???

  • solipsist  (27.05.10 10:32:11)