[]

windows ağdaki konumlar hakkında

yeni işe başladığım yerde pc benden önce kullanılıyordu. şimdi bilgisayar kısmında ‘ağdaki konumlar’ kategorisinde ahmet, ayşe vs bir çok konum var. bunları nasıl silebilirim? tam olarak ne oluyor yani ofisteki bilgisayarlar arasında ağ üzerinden ortak şeyler paylaşmasını falan mı sağlıyor bu? sildem bi sıkıntı olur mu?
 
Silemezsin. Aynı ağa bağlı başka kişilerin bilgisayarları/klasörleri onlar. Senin bilgisayarına ait bir şey değili. Sıfır bilgisayarla o ağa bağlansan da aynı klasörleri göreceksin.


  • himmet dayi  (16.05.21 11:43:18 ~ 11:47:46) 
peki yok mudur başka yolu? yani sonuçta çalışmayan insanlar artık


  • bi anlatabilsem dunya degisir valla bak  (16.05.21 13:32:07) 
Ağ yöneticisi kimse onun yapabileceği bir şey. Şu an o ağa bağlı bilgisayarlar görünür orada. Şu an çalışmayan birilerine ait eski bilgisayarların adını değiştirmemişler.

Senin kendi bilgisayarınla yapabileceğin şey aldırış etmemek. Bir de ilgili klasöre sağ tıklayıp özelliklerden 'Gizle'yi seçmeyi dene. Öyle bir şey yapılabiliyor mu emin değilim.
  • himmet dayi  (16.05.21 13:44:49 ~ 13:45:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.