Bayat Dia Film

Bayat filmi severim bazen de kullanırım ama bunun bayatı nasıl olur, çok bozar mı renkleri? Bu arada film fujichrome sensia 200.
Bir de bunun banyo ve taramasını kaça yapıyorlar?

fotoğrafların bildiğin mor renkte çıkar. pozitif filmler negatiflere göre daha contrast olur. banyosuda sanırım 7,5-10 tl arası değişir. taramayada yardımcı olmaya çalışabilirim eger istanbuldaysan. scaner ımın aparatlarını atmadıysam para problem degıl

  • atli akinlarda sen olan cocuk  (26.05.10 20:12:14)
Malesef Ankaradayım yine de teşekkürler =) Ben de tarayıcı alıp tarama derdinden kurtulmayı düşünüyorum.
Film de 6 yıllık büyük ihtimal senin dediğin gibi olacak, bakalım.

  • inugard  (26.05.10 20:41:35)
Ek: Bir de hazır duyuru 2. sayfaya düşmemişken sorayım dedim. Bu filmin tarihi geçtikten sonra hassasiyetinde değişme oluyor mu? Yani 200 asa filmi 100 asaya göre pozlamalımı pozlamamalı mı?

  • inugard  (26.05.10 21:09:29)
bir soru da benden olsun: 13 -14 yıl önce çekilmiş fotoğraf filmlerinden bir sonuç elde edilebilinir mi?

  • ukde  (26.05.10 21:51:39)
Banyo edilmişse ve negatifleri'de güzel sakladıysanız edilir bence. Ha ama hala makarada duruyorlarsa pek sanmıyorum.

  • inugard  (26.05.10 22:03:31)
bi çok kişiye tuhaf gelecek ama bayat film işi biraz da şans işi. bi şansınızı deneyın derım. en kotu ıhtımal photoshop ile telafi edilebilir belki.
bir de filmler 13-14 yıl önce cekılmıssede sonj kullanma tarıhı neydı acaba. belkı de sansına yenı uretım fılmdı. banyo yapmadan öğrenme sansın yok.

  • atli akinlarda sen olan cocuk  (27.05.10 09:28:54)
kontrastı azalır dediler banada. Bugün elime bayat bir t-max 100 geçti. ha bir de 100 asa filmi takıp 50 asa olarak ayarlayıp fazla pozlandırmak gerek dediler.

  • ozzz2110  (01.10.10 17:45:03)