[]

Youtube video izlemesinde tamponlama

İfade doğru mu bilmiyorum, internette araştırırken gördüm bu ifadeyi ama hepimizin bildiği üzere eskiden videoları izleyebilmek için durdurup şeridin dolmasını beklerdik fakat bu uygulama uzun süre önce sınırlandırıldı. Ve internette bunu tamponlama olarak aldıkları için(umarım tanımı budur) öyle adlandıracağım.

İnternetimde uzun zamandır bir problem var, sinyal gürültüsü nedeniyle bağlantı kötü ve bu tamponlama politikasına paralel çalıştığında hızlı bir download yapamadığı için videolar donup duruyor. Bu tamponlama youtube’a mı, kullandığım chrome’a mı yoksa iss’me mi bağlı bilmemekle birlikte tamponlamayı ortadan kaldıracak, eskisi gibi videoların downloadunu yapacak hale nasıl getirebiliriz?
Not: esasen bu sadece youtube değil udemy videoları için de geçerli
Kullanmadım ama firefoxta bu durum yokmuş fakat chrome dışında bir şey kullanmak istemiyorum alışkanlıklarımdan ötürü.

 
(git: 1479267)


  • himmet dayi  (15.05.21 08:21:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.