iş göremezlik ödeneği

merhaba,

16 nisanda işyerim başvuru yapmış ancak hala bana ödeme yapılmadı. süreç bu kadar uzun mu sürüyor ne yapmam gerekir?

Bahsettiğiniz şey rapor ödemesi mi? 170'i arayıp bilgilendirirseniz süreci hizlandiriyorlar.

  • fraise  (14.05.21 23:50:38)
Kesinlikle bu kadar surmemesi lazım. hatta bildirimde itibaren maksimum 15 gün içinde yatırılması gerek diye biliyorum. 1 mayista biten rapor ücretini 6 Mayısta aldım.

  • elorelia  (14.05.21 23:51:49)
Benim rapor bitiminden 2 ay sonra yatmıştı.

170’i arayıp takip ederek hızlandırabilirsin.
  • sylr  (15.05.21 08:07:37)
ptt ye yatmış olabilir bir ihtimal de bu , ptt yatmamasını istiyorsanız e-devlet şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama diye bir kısım var oradan kendi adınıza olan banka hesaplarını seçebiliyorsunuz.

ayrıca yazıldığı gibi alo 170 süreci hızlandırıyor.
  • Diskirminant  (15.05.21 11:40:52)
corona dan dolayı işyerimde baya fazla kişiye rapor bitiminde verilmişti. benimkinde problem çıkmış biraz uzun sürmüştü. e devlet üzerinden bakın bir hareket var mı, zaten orda gelen kutusuna da düşüyor hem verilen rapor hem de işgöremezlik ödemesi.

  • denizciman  (15.05.21 20:32:27)