[]

Kitap alacagim

Arkadaslar, kitaplarini önerebileceginiz, entelektüel kimler var?

Tesekkürler.


 
Konu sınırlaması belirtirseniz daha iyi yardımcı olunabilir diye düşünüyorum.


  • paraustunualmayanadam  (14.05.21 17:21:30) 
Konu düsünmedim ama roman ve kisisel gelisim okuyamiyorum, bunlarin disinda tarih, siyaset, biyografi, polisiye hersey olabilir.


  • durgunfoton  (14.05.21 17:35:38) 
Geçenlerde birine daha önermiştim buradan, aklıma ilk onlar geldiği için onları önereyim size de. Amin Maalouf'un üçleme sayılabilecek deneme türündeki hem tarih hem de siyaset odaklı serisi olabilir; sırasıyla Ölümcül Kimlikler, Uygarlıkların Batışı ve Çivisi Çıkmış Dünya.


  • kedimedi  (14.05.21 17:48:45) 
-Ulusların Düşüşü-Daron Acemoğlu
-Toplum Sözleşmesi-J.J. Rousseau
-Medeniyetler Çatışması-Samuel Huntington
-Kitleler Psikolojisi-Gustave Le Bon
-Siyasi Tarih-Oral Sander
-Tüfek Mikrop ve Çelik-Jared Diamond

İlk ikisi sistem eleştirisi üzerine, diğer ikisi toplum yapısı üzerine ve son ikisi de tarihle ilgili aklıma gelen güzel kitaplar. Okumadıysanız tavsiye ederim. Yazar olarak nokta atışı yapamadım.
  • paraustunualmayanadam  (14.05.21 19:05:28) 
Umberto Eco
Katı Olan Her Şey Buharlaşıyor
Sosyolojiye Çağrı
Korku Kültürü
İş Kültür ve İletişim'in biyografi serisi
Hilmi Ziya Ülken
  • black holes in the sky  (14.05.21 20:44:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.