[]

laptop şarj sorunu

Dell inspiron n5110 kullanıyorum.
dün yeni şarj aleti ve yeni batarya aldım ama yeni bataryayı bir türlü şarj edemedim. her yolu denedim ama olmuyor. laptop şuan prize takılı olarak kullanılıyor görünüyor.
ilk taktığımda %72 idi, baktım şarj etmiyor, adaptörü çıkarım bitene kadar kullandım.
şuan başlatta pil simgesi boş duruyor %2 kullanılabilir (prize takılı) diyor.
ayrıca hız/performans da çok düştü.

sorunu çözmek için ne yapabilirim?

 
pil ve adaptor takili degilken guc dugmesine 20-30 saniye uzun bastiktan sonra pili ve sarj aletini takip dene bakalim bir de.

bu da olmazsa demek ki yeni aldigin pil iyi durumda degil. ya bozuk, ya da cakma. ilk basta pil seviyesini gosterdigine gore pilin bilgisaraya temas eden yerleri calisiyor. bilgisayar adaptorle calistigina gore yeni sarj aletinde de bir problem yok. sorun pilde olsa gerek.

ekleme: surada birkac farkli oneri daha varmis.

bit.ly
  • chezidek  (14.05.21 00:19:12 ~ 00:20:58) 
@chezidek

yardımınız için çok teşekkürler, linkteki herşeyi denedim ancak sorun çözülmedi
  • MtKrt  (14.05.21 13:57:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.