az bilinen, çok memnun kaldığınız programlar

daum-pot player bende böyle bir etki yaptı mesela, var mı sizin önereceğiniz bu tarz programlar/uygulamalar. çok geniş bir soru oldu farkındayım ama telefon, bilgisayar vs için her türlü öneri olur.

Windows:
- ClickMonitorDDC: Monitör kontrast/parlaklık ayarını yapabilen. Masaüstü bilgisayarların vazgeçilmezi.

Mac OS:
- CleanMyMac: Anlatılmaz yaşanır. Disk temizleme için birebir.
- Airfoil: Ekolayzer ayarı yapabilen ufak bir yazılım.
- Tiles ya da Magnet: Windows'un pencereleri organize eden Tile özelliğini mac'e kazandıran ufak bir yazılım.

Hem Windows hem Mac OS hem de Android:
- Stremio: Tüm dizi ve filmlerin izlenebileceği torrent tabanlı beleş platform.
  • himmet dayi  (13.05.21 20:13:11)
allway sync: hddlere kendi cloudını kurmaya yarıyor.
my life organizer: sınırsız alt kategori açabileceğin reminder.
puretext: formatsız düz copy paste yaptırıyor.
jitbit: yaptığın tekrar işlerini otomatik yapabileceğin program
  • buenosdias  (13.05.21 20:34:03)
@himmet dayi

laptop'tan masaüstü bilgisayara kesin dönüş yaptım, monitör ayrı perişan oldu ben ayrı perişan oldu sürekli parlaklık ayarını değiştirmekten. vay arkadaş süper programmış (ClickMonitorDDC), amelelikten kurtuldum resmen. teşekkürler.
  • avianthem  (13.05.21 20:41:11 ~ 20:41:39)
Qtext - not almak için kullanıyorum
ditto - yazılımcı olduğum için çok hayatımı kurtarıyor
everything - dosya arama yapmak için muazzam
lightshot - ekran görüntüsü almak için kullanıyorum üstünde düzenleme yaptırıyor,
wox - alternatif bir launcher, klavyede ilgili tuşlara basınca ekranda kutucuk çıkıyor program açma haricinde google search, hesap makinesi ve eklentilerle gelen bir sürü özelliği var,
vysor - android telefonun ekranını bilgisayara yansıtıp kullanabiliyorum mouse klavye ile
  • nahtoderfahrung  (13.05.21 21:01:37)
Foxit reader.

Adobe gercekten hamallikmis
  • westblack  (13.05.21 23:01:19)
ditto: clipboard manager. kopya-pasta yaptiklarini hafizaya aliyor kisaca. eksisozluk.com macos muadili de 1clipboard.

f.lux: ekran renk sicakligini falan ayarlamak icin. hastane beyazi ekranlara son hehe.

everything: windows'ta dosya aramak icin mukemmel otesi ufak yazilim. bunsuz gecen gunlere nalet gelsin hatta.

pdf-xchange viewer: ayni anda 80 tane pdf actigim icin bu da olmazsa olmaz. sekmeli pdf okuyucu.

spectacle: macos icin pencere duzenleyici. cmd+opt+f yapinca tam ekran falan yapiyor, c yapinca ortaliyor, sag yapinca ekrani ikiye bolup saga aliyor vesaire.
  • chezidek  (14.05.21 00:31:02)
aslında çok bilinen programlar ama kullanan pek yok:
opera - her yerde övüyorum çevremde benden başka kullanan görmedim.
irfanview - bunu bir kaç kişiye aşılayabildim.
tera copy - ihtiyaç duyulunca hatırlanan bir program ama üzmedi hiç.
7-zip - bu biliniyor aslında ama winrar halen daha yaygın.
  • late viper  (14.05.21 02:35:42 ~ 02:40:13)
qtranslate - sistem genelinde secili metnin cevirisini popup seklinde yapiyor. cok cesitli kambinasyon ve saglayici secenegi var

sumatra pdf - sekmeli pdf reader

qbittorrent - temiz torrent client

wincdemu - iso vb icin asiri duz ve temiz bir program
  • dvoynik  (14.05.21 03:42:19)
Total Commander

eski pc günlerindeki norton commanderin windows versiyonu. dosya arama kopyalama vs işlerinde çok pratik.
  • orpheus  (14.05.21 05:18:51 ~ 05:19:57)
Hwinfo64
Her bilgisayarda olması şart bunun. Sıcaklık vs gösteriyor.

Afterburner
Bilmeyen yoktur ama ekran kartı overclock programı. Bununla undervolt da yapılıyor. Mining için vazgeçilmez, gaming için de öyle. Ayrıca oyun içi fps, sıcaklık, güç tüketimi vs gösterme özelliği de var Rivatuner sayesinde.

Cpu-z
Hem stres testi var hem ramler çalışıyor mu, kaç mhz vs her şeyi detaylıca gösteriyor, şart.

Unigine Heaven
Ekran kartını belleklerle beraber kastırıp strese sokmak için ideal program. Böylece her şey yolunda mı görüyorsun.

Donanımcıyım ben o nedenle bu programlar benim vazgeçilmezim.
  • bana kedicik derdi  (14.05.21 06:50:14)