[]

Aliexpressteki ürün orjinal midir?

Ürün isviçre malı. Kendi sitesindeki bilgiye göre birçok ülkeye distribütörlük veriyor. Bu elektro mekanik ürünü 136 usd fiyat üzerinden çok yakın bir fiyata aliexpress de satıyor bir satıcı. Yorumlarda “üzerine işlenmiş kodu var, orijinal” gibi 5-6 yorum var. Ürünün ve satıcının reytingi de yüksek fakat isviçre malı orijinal bir ürünü yakın fiyata satması şüphelendirdi. Sizce güvenmek için bir motivasyon var mı? Haklılık payı var mı?
1000 liranın üstünde bir ürün ne de olsa... 
Aliexpress ve orijinallik mi? Hiç sanmıyorum, yorumlar fake olabilir arıca. Açıkçası fiyatı 1000₺ üzerindeyse ve orijinaline yakınsa gerçek sitesi neyse oradan alın.


  • sydney  (12.05.21 18:54:12) 
@sydney
Girma isviçrede ve gönderim yapmıyor, yapsa dahi aliexpress gibi ucuz bir kargo ücreti çıkmaz. Türkiyede distribütörü var fakat 2 katı fiyata satıyor. Tekel gibi zaten.

  • neysene  (12.05.21 19:32:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.