Eti çok pişirince ziyan mı oluyor?

Sözlükte hep öyle diyorlar. Halbuki ben çok pişmiş seviyorum.

evet, ortası mora çalmalı en kenarı kahverengi olmalı. yumuşacık ve sulu, mis.

  • hayaletimsi  (12.05.21 17:15:59)
nasıl seviyorsan öyle yemelisin, diğer türlü ziyan olur. yakmadığın sürece istediğin kadar pişirebilirsin. proteinlerin denatürasyonu (özellikle miyoglobin) ve etin kuruması dışında önemli bir etkisi olmaz.

  • bluntaf  (12.05.21 17:20:31)
yeni moda oldu bu da utanmasalar hayvanı canlıyken yiyecekler :D orta pişmiş bile gelse midem bulanıyor benim, hiç yiyemiyorum.

  • theseachange  (12.05.21 17:25:49)
evet suyu gidiyor saman gibi oluyor.

  • jelly bear  (12.05.21 17:28:28)
Sevdigin sekilde olmazsa ziyan oluyor sadece.

Sadece kalori degil, keyif icin de yiyorsan, nasil seviyorsan oyle yapacaksin. Eger sevdigin gibi olmuyorsa ziyan olmus demektir. Cok pismis seviyorsan ama birileri oyle diyor diye az pismis yapip yiyip begenmiyorsan ziyan olmus demektir.

O yuzden nasil istiyorsan oyle yap ve göm.
  • robokot  (12.05.21 17:40:52)
Çeşitli pişirme tekniklerine göre lezzet ölçüsü değişir.
Tandır yaparsanız az pişmiş gibi bir şey olmaz ancak şu da bir gerçek ki, neyin iyi olduğu bir kriterdir fakat sevdiğiniz şekilde yemek yiyorsunuz diye kimse bir şey diyemez

  • kisa  (12.05.21 17:41:05)
En iyisi nasil seviyorsan odur. Az pismis zevk alamayacaksam cok pismis ye, ziyan olmaz. Hosuna gitmeyerek yersen ziyan olur. Gatekeeping'e gerek yok

  • fakyoras  (12.05.21 17:57:50)
sürekli çevir 10 dakika yeter işte. ben mesela orta pişmiş severim.

  • alt4y  (12.05.21 18:28:09 ~ 18:28:20)
Çok fazla pişirince kuruyor.

  • chavezding  (12.05.21 18:29:55)
niye "ziyan" olsun yahu? bu f/p neslinin sigligi beni olduruyor.

  • hot potato  (12.05.21 18:37:16)
ya ziyan derken şöyle, etten ete lezzet farkı var ya, çok pişirince hepsi kuruyup birbirine benziyor. ama orta - az pişmiş, içi hafif sulu etlerde gerçekten etin tadını alabiliyorsun. o yüzden ziyan demişlerdir. sütlü kahve içenlerin kahve tadını anlamaması gibi bir şey (ben)

  • roket adam  (12.05.21 18:47:56)