[]

İki acemi sayılacak şoför olarak araç kiralama şansımız

Benim ehliyet 3-4 aylık arkadaşımın da 2,5-3 yıllık ama bu süreçte nerdeyse hiç araç kullanmadı. İkimizde 3-5 gün eş dostun arabasıyla pratik yapıp daha sonra araç kiralayıp bayramdan sonra gezmeyi planlıyoruz. (1 saatlik mesafedekii sahil kasabasına gitmek gibi)

Araç kiralama da şirket bakıp “ulan bunlar acemi birinin ehliyet çok yeni zaten” deyip vermeme durumları olur mu? Kurumsal bir yerden kiralamak istiyoruz.

Ayrıca acemi olarak daha önce böyle araç kiralayıp gezeniniz oldu mu? Korkmamız gereken bişey var mı? Tin tin yavaş yavaş gider gezeriz diye düşünüyoruz

 
Kurumsal şirketlerde minimum şu kadar yıllık ehliyet gibi sınırlar var, web sitelerinden bakın mutlaka. Araç tipine göre de değişiyor, örneğin ekonomi sınıfı bir aracı 5 yıllık ehliyeti olan birine verirken lüks sınıftaki bir araç için en az 10 yıllık ehliyet isteyebiliyor. Bir de sigorta mevzusu var, o da yaş ve tecrübeye göre değişiyor olabilir ama emin değilim.


  • orient blue  (12.05.21 15:56:25) 
Acemi şoför olsam emanet arabayla pratik yapmazdım ben.

Eger siz kiralamakta kararlı iseniz ve 2 kişi de aracı kullanacaksa ek şoför olacağını belirtmeniz gerekiyor firmaya. Sakın atlamayın bu noktayı.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (12.05.21 16:57:42) 
3-4 aylik ehliyete ek soför bile olamazsiniz bence, vermezler.
Ve gizlice kullanirsaniz ve hasarli kaza olursa sizin ve arkadasinizin basi cok agrir.

Tek kisi kullansin en iyisi ve biraz fazla verip mini hasar sigortasi degil de en kapsamlisini yaptirin.
  • kuehles blondes  (12.05.21 18:05:08) 
Kuehles+1 kapsamlı sigortayı yaptırın bence de


  • neysene  (12.05.21 19:43:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.