[]

RC off road aracı önerisi

WPL RC'lerine bakıyorum kaç gündür ve ilgimi çekti. Defender ve pikap modelleri çok iyi görünüyor. 5 yıl önce crawler almıştım ama dandikti 100 tl bir şey (şimdi uçmuş tabii fiyatlar).

WPL 450-500 tl civarında olanlarda bile servo yokmuş (bildiğim kadarıyla direksiyon klavye gibi kademesiz döndürüyor). Tetiği hassas olan, hızını ayarlayabildiğimiz (mümkünse iki vites), direksiyonu kademeli dönebilen rc var mıdır önerebileceğiniz? Yoksa bu 450-500 lira olanları alıp sonrasında servo, vites kutusu vb sonradan alıp ben taksam daha mı uyguna gelir? Memlekette bulabilir miyiz bunları?

Banggood tarzı sitelerde uygun fiyatlara free shipment yapan firmalar var. Bunlardan alıp bir iki beklemek koşuluyla 750-800 liraya saydığım vites, servo vb özellikleri olan rc'ler mevcut. Vergisini ödeyip oralardan almak da buraya göre mantıklı olabilir (Umarım dolandırılmam)

Tecrübeli rc'ci arkadaşlardan yardım beklerim.

 
Sonradan takmakla falan hiç uğraşmayın, wpl gibi bir araca da para vermeyin. Çin’deki markasız araçlara hiç bakmadım ama rc modelin olmazsa olmazlarını (proportional/oransal kumanda, esc, servo gibi) barındırıyorsa, fiyatı uygun, yorumları da iyiyse denenebilir. Uygun fiyattan kastım bilindik markaların muadil modellerinin fiyatının yarısı ve azıysa yani. Yoksa onlar da alınmaz, gider traxxas, losi, hpi, axial falan alırsınız.

Amerika merkezli “a main hobbies” sitesini karıştırmanızı öneririm, iyi markaların yanında kendi markalarıyla nispeten ucuz modeller de satıyorlar.

Neden vitesli istiyorsunuz? Pratikte pek anlamı yok amatör kişi için, o yüzden sordum. Fiyat performans açısından hpi racing’e bakabilirsiniz, Türkiye distribütörü vardı eskiden, şu an ne durumda bilmiyorum ama en azından yurtdışında yedek parça sorunu yaşamazsınız diye tahmin ediyorum.
  • orient blue  (12.05.21 16:11:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.