İsrail mescidi aksayı yıkmak mı istiyor?

Özetleyecek var mı tam olarak ne yapmak istiyor?

elbette öyle bir şey yok. bu olaylar İsrail mahkemelerinin bazı Filistinlileri Kudüs'teki bir mahallede evlerinden çıkarmasıyla başladı. Bu adamlar kaçaktı ya da tapuları yoktu, vs. Ama bunlar hassas konular. Kimileri diyor ki: Netanyahu çok güç kaybettiği için bu tarz gerilimleri körükledi.

  • ebabil curnatasi  (12.05.21 11:00:37)
binyamin netanyahu birilerine özenmiş. arkasındaki destek biraz azalınca milliyetçiliği, dinciliği körükledi yine. uzun süre ülkelerin başında olan yöneticilerin standart yönetim politikası bu.

  • golgi aygıtı  (12.05.21 11:10:17)
olay çok uzun kardeşim. doğalgaz için kıyısı olunca tatava yapmaya daha fazla gücü olacak bir de aytunç altındal mı bahsetmişti tam hatırlamıyorum, babaların devamlı fırat'ı ele geçirme veya oraya giden suya da hükmetme derdi var. 2030'lulara yaklaşırken daha da büyük resim gözükecek.

  • evimin paspasi  (12.05.21 11:27:20)
Süleyman tapınağı’nı yeniden inşa etmek istiyorlar.

  • mutlu yillar sana  (12.05.21 11:28:09)
14 mayıs israilin bağımsızlık günü.

netanyahu yolsuzluktan ceza aldı, hükümeti oluşturan unsurlar arasında sağcı lpartiler çok etkili.

o yüzden milliyetçilik ve filistin üzerinden hükümete destek toplayacak.

10 yıllardır orada oturan adamları yahudileri yerleştirmek için evlerden çıkartmaya kalktılar.

israille barışık yaşayan araplar da lan bunlar bizi bile evden çıkartır ilerde diye eylemlere başladılar, zaten sorun hamas değil israilin yerli araplarının da isyana katılması.

yakmak değil de provoke edip sonra gaza'nın içinden geçmek istiyor.

oy toplama en basit tabirle
  • KaraSakall  (12.05.21 14:57:59)