[]

macbookta diablo 2 oynanır mı?

çok anlamıyorum bu işlerden
blizzard'ın sitesinde sadece pc için var deniyor 
Macbook'un işlemcisi Intel ise Bootcamp ile Windows kurularak Macbook'ta Diablo oynanabilir.
(bkz: bootcamp)

M1 ise oynanmaz. M1 serisinde şu an Bootcamp desteği yok. Microsoft bootcamp ile uyumlu, ARM tabanlı bir Windows çıkarırsa yüklenebilir. Konu şu an Microsoft'ta
  • himmet dayi  (12.05.21 10:02:56) 
us.battle.net

şurada mac sürümü var diyor.
  • shadowfollower  (12.05.21 10:19:30) 
aman dikkar, gözden kaçmasın.

@shadowfollower’ın verdiği linkte altta şöyle bir uyarı var;

Note: As a 32-bit application, Diablo II will not run on MacOS 10.15 (Catalina) or later.
  • solitude ov the lonliest star  (12.05.21 10:43:51) 
@himmet dayi: ARM tabanli windows var zaten. parallels desktop ile M1'e windows yuklenebiliyor.

linki koymayi unutmusum.

www.theverge.com
  • chezidek  (12.05.21 18:25:41 ~ 18:26:34) 
@chezidek

win10 arm versiyonu var ama bootcamp desteklemiyor bu sürümü. parallels desktop ile kurulan windows'ta uygulamaların ve oyunların çoğu çalışmıyor.

apple, m1'e bootcamp desteğinin gelmesinin microsoft'a bağlı olduğunu söylemişti yanlış bilmiyorsam. şu an parallels ile kurulan windows, oyun oynamak için yeterli bir sistem değil.
  • himmet dayi  (13.05.21 02:05:11 ~ 02:05:27) 
@himmet dayi: evet haklisin. arada bir iletisim kopuklugu olmus.


  • chezidek  (13.05.21 13:23:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.