[]

Filistinle türkiye’nin ne ilişkisi var

Filistindekiler arap değil mi çoğunlukla. Neden biz hemen destek gösterileri bilmem ne yapıyoruz bize ne yani.
 
İslam davası için. "Arap" olmaları değil, Yahudi siyonizmine karşı "müslüman" olmaları önemli.


  • prole  (11.05.21 18:14:13) 
İnsanlık gereği.
Nasıl ki avrupa devletlerinden bazıları uygur türkleri için tepki gösteriyorsa...

  • neysene  (11.05.21 18:15:02) 
Müslüman?


  • giovanne  (11.05.21 18:15:19) 
Cunku mantik yok bizde.Insanlik icin falan degil.Insanlik olmasi icin benzer zulumlere ugrayan musluman olmayan milletler icin de bu sekilde davranmalari lazim.Siyasi Islamda mantik olmaz


  • turkuaz  (11.05.21 18:22:57) 
Siyasal islam +1


Ezanlari indiremeyeceklerrrrr bayraklari susturamayacaklarrrrrrrrRRRRR diye bagiran kisilere oy vermeyi seviyor halkimiz. Siyasal islamcilar da ona oynuyor iste napsin.
  • icim urperiyor  (11.05.21 19:18:54) 
Başta din söz konusu ve ırkçı değiliz.
Müslüman olmayan ama yardım isteyenlere yardım eli uzatan, hatta yüzyıllar önce (1400ün sonları) avrupa'dan kaçarak kendisine sığınan yahudilere dahi kapı açan bir geçmişimiz var.

Milyonlarca Suriyeli Türkiye'ye sığdı ama insan hakları beyannamesi yayımlayan Avrupa'ya sığmadı.
kabul etmek istemiyorlar ve asla sevmiyorlar.

Aslında ekonomik sorun, gündelik dertler, farklı arayışlar vs.diyerek kendi manevi gücümüzü ve dünyaya örnek vicdanımızı görmüyoruz ya da farkında değiliz.
  • Erva  (11.05.21 19:26:32) 
Bir ilişkisi yok normalde ama içinde bulunduğumuz dönem gereği filistinlileri seviyor gibi yapıyor millet. İktidarla özdeşleşme çabası yani. Güçlünün yanında olup güçlü olacaksın. Akp olmasa herkes havasında olur.


  • kickboxer  (11.05.21 19:31:59) 
akp'nin eski osmanlı tribi için işte anlatabileceği güzel hikayelerden bir tanesi. iç siyasette puan yapıyor olayı bu.


  • roket adam  (11.05.21 20:23:22) 
Akp , siyasal islam demişsiniz ama mesele bundan ibaret değil. Başka bir iktidar da olsa yine tepki veren kitle büyük oranda aynı kalırdı. Vicdan sahibi , uluslararası hukuk bilen bir insan Filistin'de olup bitenlere göz yumamaz bu da şahsi fikrim.


  • Raymalifalitiko  (11.05.21 20:41:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.