araba aku probemi

bugun arabayi calistirdigimda garip calisti ve kontagi kapatip geri actigimda kapi duvar hic isik bile yoktu. kontagi cevirince isiklar bile yanmiyor o derece.

ama ara ara kapi kilitlerinde bir ses fln geldi.

akuyu takviye yaparak zor calistirdim ve 15 km fln yol gittim. simdi yine kontagi kapattigim an arabada isik bile yanmiyor tekrar kontak cevirince.

aku sanki bir anda tamamen bosalmis gibi oldu. takviye ile ancak calisiyor.

ne oldu simdi bu arabaya ya da akuye bir anda

çok şaşıracaksın ama akü bitmiş,

www.youtube.com
  • xdenizx  (11.05.21 08:52:41)
Akü 4 yaşında falansa akünün ömrü bitmiştir. Akü ile ilgili en olumsuz şeylerden biri ancak akü bitince fark ediyorsunuz. Normalde farların gücü vs. düşmüştür ama fark etmemişsinizdir. Yani öyle bi günde %100 performanstan sıfıra inmez. 1-2 hafta kullanmadıysanız durduğu yerde bitmiştir. Değişmesi lazım.

  • himmet dayi  (11.05.21 09:02:21)
akü birkaç senelik ise çok büyük ihtimalle bitmiştir. yeni aldım sayılır diyorsanız arabanın radyosunu, farlarını vs açık unutmuş olabilirsiniz. arabayı çalıştırın ve kontağı hiç kapatmadan akücüye gidin, ölçüm yapıp bitip bitmediğine baksınlar. bitmişse değiştirirsin, bitmemişse oto elektrikçi sorunun ne olduğuna bakmalı. ben en son akü bitti diye gittiğimde marş dinamosu arızasıyla karşılaştım, akü sağlam çıktı.

  • burty  (11.05.21 10:20:23)
ya akünün ömrü bitmiştir, ya da şarj dinamosunda bir sorun olduğu için aküyü şarj edemiyordur. bir oto elektrikçiye uğrarsanız çözerler.

  • gkhncnzdgn  (11.05.21 12:34:11)