[]

Covid yemekten bulaşmayıp elimizi ağzımıza götürünce nasıl bulaşıyor?

Trollük gibi bir aracım yok ve bu konular konuşulalı çok oldu biliyorum ama ben bundaki mantığı hala anlayamadım. Dışarıdan söylediğim yemeği piştikten sonra kutusuna koymadan üstüne öksürürse sayın ustamız, bu bir risk değil midir? Ama kapı kolunu tutarsak ve elimizi yüzümüze sürersek risk var mesela.
 
İşte aslında öyle bir şey yok. Cansızda virüs aktif olmadığı için cansızdan canlıya geçmez, bulaşamaz, hareket edemez çünkü. Ha süpürüp alırım bende aktive olur deniyorsa hiç yaşamayalım o zaman. İnsandan insana bile birbirinin ağzının içine girilmedikçe geçmeyen virüs cansızdan cansıza nasıl geçecek ben de hâlâ anlamıyorum.


  • 1bir1bir1  (09.05.21 16:29:13) 
yemekten bulaşmadığını kim söyledi?


  • rose parks  (09.05.21 17:16:56) 
@rose parks, birçok araştırma, birçok uzman

soru için de, yüzeylerden bulaşma ihtimalinin çok düşük olduğu söyleniyor. binde birlik ihtimal için hayatı zehir etmeye gerek yok.
  • sabenburak  (09.05.21 18:03:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.