[]

Elektrikte Koruma Sınıfı 2 Nedir?

Simgesi iç içe geçmiş iki kareden oluşan bu piktogramın anlamı nedir? "Çift yalıtım" olarak buldum internette fakat detayında yatan nedir? Bir kablonun çift yalıtılması mı yoksa sistemin çift yalıtılması mı? Bu işareti gördüğümüz yerde kaçak akım rölesine ihtiyaç duymayacak kadar rahat mı olmalıyız?
 
topraklamaya ihtiyaç duymadığı anlamına gelir.
faz kablosunun hiçbir şekilde kullanıcıya elektrik iletmemesini sağlar. bunun için çift izolasyon kullanılabilir.

en.wikipedia.org


bi de şu not düşülmüş Class II ile Class 2 yu karıştırmayın diyor. farklı konseptler
  • sttc  (09.05.21 14:26:22 ~ 14:27:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.