[]

bahçede fare

arkadaşlar merhaba,
şehirden uzak, müstakil bahçeli evlerin olduğu bir sitede yaşıyorum. evimde 7 kedim var ve istediklerinde dışarıya çıkıp girmekte özgürler. dışarıdaki bütün sokak kedilerini de beslediğim için evin etrafı yarıca sokak kedileriyle dolu. iki seferdir balkonda ağzında öldürdüğü fareyi tutup bana getiren kediler görüyordum. başka yerden bulmuştur diye pek umursamadım.
bu sabah kalktığımda bahçede kocaman ölü bir lağım faresi gördüm. kediler öldürüp bahçenin kenarına atmışlar. bu ara bu kadar görmem tesadüf olamaz diye düşünüyorum. evin etrafında bir yerde yuvaları mı vardır sizce?

eve girerler mi bu kadar kedi olmasına rağmen? kedilerin ağzında getirdikleri yavru lağım faresiydi fakat bu sabah ölüsünü bulduğum neredeyse kedi boyutundaydı...

 
Dışarda bi yerlerden bulup getiriyor olabilirler. Fare getirmeleri teşekkür anlamına geliyormus buarada. Ödül olarak sana bunu veriyorlarmıs :)


  • solenkol  (09.05.21 11:18:16) 
Karnı tok kedi lağım faresine bulaşmaz, korkar.
Doğal ölündür o.
Lağım fareleri yolunu şaşırmadığı sürece eve girmezler. Yine de bir adet ultrasonik fare kovucu edinin.
Alaturka tuvaletiniz varsa tuvalet kapağı takın.
  • Mirket  (09.05.21 12:47:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.