Sokağa çıkma kısıtlamasını delmek? :(

Acil bir işim için bir yere gitmem gerekiyor. Sokağa çıkma iznim yok, toplu taşıma veya taksi kullanacağım, sıkıntı olur mu? Hastaneden randevu aldım fake ama sadece bir sms gönderdiler güvenilir gelmedi. Bir de hastaneye gitmeyeceğim, dönüş yolunda çevirirlerse kayıt göster falan diyorlar mı? Çok gerildim.

Sokağa çıkmak sıkıntı olmasa biz deli miyiz evde oturalım 3 hafta. Sıkıntı yaratır. Bi kere covid olabilirsin mesela, en büyük problem bu. Bunu göze alıyorsan çıkabilirsin. Covid'i saymazsak en kötü ihtimalle ceza yersin.

  • himmet dayi  (08.05.21 22:35:58)
atıyorum; randevuyu dörde aldıysanız, iki buçukta çıkıp üç buçuğa kadar halledin işinizi. dönüşte sorarlarsa gidiyorum dersiniz. giderken sorarlarsa da gidiyorum dersiniz sıkıntı olmaz :)

  • rose parks  (08.05.21 22:36:27)
Maslak’tan Avcılar’a gittim geldim. Bir polis bile görmedim. Randevum var dersin olur biter.

  • zoghurt  (08.05.21 22:39:44)
@rose parks ama yol olarak dönüş yolunda olacağım ya dönüşte, ikametime vs bakarlarsa anlaşılır :(

@himmet dayi biraz acil bir durum maalesef. Bir de benim gördüğüm insanlar hep çıkıyorlar sokaklar doluymuş ama anlamadım nasıl çıkıyorlar :/
  • anneboleyn  (08.05.21 22:39:48)
istanbul için konuşuyorum kısıtlama falan görmüyorum ben trafik dolu heryer açık yakalanma işi şans toplu ulaşımla gidersen bence yakalanma şansın azalır.

  • basond  (08.05.21 22:42:50)
Taksiyi çevirirler mi acaba?

  • anneboleyn  (08.05.21 22:43:39)
bugün gölbaşından çukurambara gittim geldim çevirme olmadı

  • spacevan  (08.05.21 22:46:48)
Taksi çevirmede kesin durdurulur.

  • han20  (08.05.21 22:48:06)
taksiler çevirmelerde durduluyor.
polisler ikametgahınıza bakmaz, çünkü resmi ikematgahınızda oturmak zorunda değilsiniz.

  • nuisance  (08.05.21 23:52:08)