apartmanın kedisinin doğum yapması

apartmanımızın bahçesinde bir kedimiz vardı yaklaşık 1 senedir. yuva falan da yaptık, bahçede ama yuvasında yaşıyor. mama falan veriyoruz. dün itibariyle 5 tane bıcırık yavruladı ehehe.

hepsini yuvasında tutuyor. emziriyor gibi görünüyor. daha güvenli olacağını düşündüğümüz bir kutuya yerleştirmek istedik yavrularla beraber ama teker teker tutup yuvaya geri getirdi. maması sütü suyu tam şu anda ama yuvadan çıkıp yediğini de görmedim. yavruları kapmaya gelen başka kediler falan da oluyormuş.

bizim gelip geçerken kontrol etmek haricinde yapabileceğimiz başka bir şey var mıdır yeni doğum yapmış kedimizi ve yavrularını korumak adına. apartmanda bilgisi olan da olmadığı için ne yapacağımızı da bilmiyoruz.

serçe parmağım kadarlar lan yavrular ehehehe.

yavrulara başlarda çok temas etmeyin çünkü kokumuz yavrulara geçerse anne kedi yavrusunu tanımayıp yiyebiliyormuş (yakın zamanda başımıza geldi o nedenle söylemek istedim) bunun dışında anne kedi eger size güvenirse yavru kedileri birkac dakikalıgına sizin gözetiminize bırakıp tuvalet ihtiyacını halledebilir rahatlamış olur böylece.

  • someonewalksalone  (09.05.21 02:02:35)
Yavrulara temas etmeyin +1, bir de mama su sut okudum, sut kedilere zararli sutu kaldirabilirsiz, onun yerine bu donemde daha saglikli mama vermenizde fayda olabilir, anne kedilere yavru kedi mamasi oneriliyor. Yavrular hareketlenemye baslayinca evden dusebilirler, anne cogunlukla yakinlarda oluyor zaten ama her ihtimale karsi evin alti bosluksa arada oraya bakip yavru dusup kalmis mi kontrol edebilirsiniz, ya da dusen yavru olursa geri tirmanabilsin diye ufak bir rampa yapabilirsiniz.

  • lyh  (09.05.21 03:50:02)