[]

Macbook pro mu air mi

hobi olarak adobe programlari kullanmak icin almak istedigim bilgisayar. ufak ufak t shirt tasarimlari yapmak istiyorum sadece. ama pro mu almaliyim air mi almaliyim, adobe uyumu nasil aklimda bir cok soru var. kullanan arkadaslar mesaj atarsa sevinirim.

M1 olacak ikisi de


 
Air yeter tshirt tasarımına


  • rentts  (08.05.21 06:51:16) 
M1 Air ile Pro arasında performans anlamında çok az bir fark var. En zorlu testlerde bu fark maksimum %10'a çıkıyor. Yani Pro'nun 7.700 puan aldığı bir testten Air 7.000 gibi bir şey alıyor. Çoğu testte başa baş ikisi de.

Bu nedenle M1 Air ama 16GB RAM ile öneririm. Sonradan RAM artırma opsiyonu yok M1 cihazlarda.

Zaten inceleme yapanların çoğu Pro alacağınıza Air alıp 16GB RAM'e upgrade edin diyorlar.

Adobe Photoshop kurulu bende (lisanslı). Son güncellemeden önce birkaç kez PS kapanmıştı Yeni kanvas açmak istediğimde. Son güncelleme ile düzeltildi. Adobe'nin diğer uygulamalarında da bir sorun olduğunu sanmıyorum.
  • himmet dayi  (08.05.21 07:56:56 ~ 07:58:42) 
Air'ın ekran büyüklüğüne neden değinmiyor kimse?

Bende 2013 model air var mesela. Performansından gayet memnun olmama rağmen ekrani küçük geldiği için değiştireceğim.

Tasarim işi için kullanacaksınız mutlaka dikkate alınması gereken birsey bence.
  • benevolent sun  (08.05.21 09:43:50) 
Çünkü şu an M1 air ve pro sadece 13" olarak satılıyor. Sadece ekranı 16" olsun diye 10 binlik makine varken 25 bin lira vermek mantıklı değil. Üstelik şu an 13" Macbook Air (M1), 16" Macbook Pro'dan (Intel i7) daha iyi performans veriyor neredeyse tüm programlarda.

Eğer küçük ekran sorun ise 16" Pro almak yerine 13" Air + yüksek çözünürlüklü bir monitör çok daha mantıklı.

16" Pro'nun esprisi çok daha yüksek donanım özelliklerine sahip olup daha iyi performans sağlamasıydı ama M1 ile şimdilik bu durum ortadan kalktı. Ne zaman 16" Pro'ya silicon işlemci gelir, o zaman değerlendirmeye alınabilir.
  • himmet dayi  (08.05.21 10:07:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.