starlink uydularını neden göremiyorum olabilirim ?

james.darpinian.com

bu sayfada starlink uydularını hangi saat/dakika'da gökyüzünde hangi konumda görebileceğinizi gösteriyor.
büyük hevesle bekledik ama göremedik.
nerde hata yapıyor olabiliriz ?

bulutlar ve isik kirliligi gorusunuzu etkiliyor olabilir.

  • bollocks44  (07.05.21 21:18:10)
Görmeye pek gerek yok . İstedikleri gibi giderse işler bütün dünyaya
uyduları değil ama günlerini gösyerecekler.
Amaçları bizi iss lerden, düşük hızdan sansürlü internetten kurtarmak değil , tamamen sınırını ve içeriğini kendilerinin çizdiği dijital bir diktatörlük kurmak. devletlerin içi fonksiyonu boşaltılıyor. Covidle bu değişim hızı arttı.
Starlink yazdığınızda ortaya çıkan genel olarak sonuçlarda çıkan görsel türü böyle:
i.resm.im
Böylece bütün dünya bu işleri planlayanlar için bir "ISO kalıbından" farksızdır.

Şimdi şu uygulamaları da bir araya getirmek düşünelim:
Kripto para
Kimliksiz dünya vatandaşlığı
Sağlık verilerinin tek bir merkezde toplanması.
Tamamen insanların her anını gözeten ve yön veren bir sistem
Cinsiyetsizlik ve aileyi bir kenera koyan, bireyselliğe ağırlık veren uygulamalar
İnsan ve hayvanlara çip takma projeleri.
Dünya nüfusunu 500 milyon civarına düşürme projeleri
Yerli küçük ölçekli esnafın tamamen zarar etmesine baplı olarak küresel alış veriş sisteminin etkinlik kazanması
ve son olarak akla gelen,
büyükbaş hayvanları çevreye zararlı diyerektwn onları adeta lağvederek yapay et üretme ve suni tohum çalışmalarına ağırlık vermek...
Bunların hepsi gündemde şu an.
İcra edenler de genellikle finans, tıp, bilim, teknoloji ve ona bağlı olan şirketler
bunların geneli değerlendirildiğinde
hayırlı şeyler olduklarını söylemek imkansız.
Küresel bir internet ağı olduğunda herkes her istediğini paylaşamayacak yazamayacak indiremeyecek.

Ayrıca her uygulamanın kişisel verileri buluta kaydetmesi veya bunu önermesi ücretsiz olarak önermesi de akla çok yatkın ve makul bir şey değil.
Gelecekte bunları ücretli olarak almak/indirmek bile söz konusu olabilir. Değilse bile bu gibi ortamları kendimizin zenginleştirdiğinin farkında olmalıyız.

Hadi ya diyenler, bazı proje ve planların en başta uygulandığı ülke olan Çin hakkında araştırma yapabilirler.
Aşı tartışmalarının arka planı da ayrı mesele.

Elon ve Bill mi onlar da çok zengin birer "işçi" konumundalar.
Ya da vitrin mankenleri diyelim.
İşin tuhafı birilerinin zamanla isimlerini parlattığı böyle kimseler bizdeki tabirle
sıradan bir orta direk ya da fakir aileden gelme, zorluklarla bu günlere gelen kimseler olarak tanıtılıyor. Sonra "akıllarını " kullanmışlar ve bugünlere gelmişler. Google da öyle. Güya bu sistemi kuran iki üniversiteli genç , her nasılsa bir işadamının yardımı ile bugünlere kadar gelmiş(miş).
Hal böyle iken farklı yer zmaanda olmalarına rağmen, küresel anlamda uygulama ve projelerde nasıl ortak bir yerde buluşabiliyolar ?
  • Erva  (07.05.21 22:36:13 ~ 22:57:21)