native speaker buldum

native speaker buldum, istediğini konusalım diyor.
bense speaking kurslarındakinin benzeri şekilde ilerlemek istiyorum. sorun şu ki o kursalarda neler yapılıyor bilmiyorum.
elemanla konuşmaya çalıştım dün. ama çok tıkandım.
kelime bilgim yetersiz kalıyor biraz. konuşmadan evvel konuya çalışıp kelime öğrenip konuşma esnasında kullanayım diyorum.

sizin tavsiyeniz nedir? bu native ile nasıl daha faydalı konusabilirim?

Kendi gittiğim speaking kursundaki yöntemden bahsedeceğim belki yardımcı olabilirim. Her gün için 2-3 soru belirleniyordu ve onlar üzerinden konuşuyorduk. Örneğin hobilerin/fobilerin neler gibi genel bir başlık oluyordu ancak konuştukça konu dallanıp bunaklanıyordu(bu fobin nasıl oluştu, bu hobini hangi zamanlarda yapıyorsun, kiminle yapmaktan keyif alıyorsun gibi hoca sorularla genişletiyordu).
Sen de ielts/toefl sınavlarındaki speaking sorularına bakabilirsin ve o şekilde ilerleyebilirsiniz. Bu sayede ne hakkında konuşacağın belli olacağı için önceden çalışma fırsatın olur.

  • penceredengorunenmorbina  (07.05.21 18:31:59)