banka bakiye- kullanıalbilir bakiye farkı

merhaba,

garanti bankası müşterisiyim. hesapta 3000 tl para vardı. dün babam ameliyat olacağı için 127 bin civarı para gönderdi.

şimdi "bakiyem" 3000 "kullanılabilir bakiyem" 127 bin gözüküyor. bu ikisinin farkı nedir? ben bu yüksek tutarı hastaneye istediğim an verebilir miyim?

günlük transfer limitin yeterliyse gönderebilmen gerekiyor.

  • reanarchy  (07.05.21 13:40:17)
hastaneye eft veya havale yoluyla gönderecekseniz günlük limitinizi yükseltmeniz gerekiyor. Son ana kalmadan önce o işi halledin mutlaka. Şube zorunluluğu vardı eft-havale limiti değiştirmek için. Belki şimdi pandemi-kapanma koşullarında bir kolaylık yapmışlardır. Bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmeniz faydalı olacaktır..

  • sahlanankoc  (07.05.21 13:54:05)
Hesaba normalden yüksek miktarda para girişi olduğunda bankalar güvenlik alarmı veriyor ve hesabına gelen yüksek bakiyeyi bloke ediyor. Muhtemelen baban parayı gönderdikten sonra babanın bankası ondan teyit almaya çalıştı ama alamadı. Şu anda sen o parayı çekemezsin, transfer edemezsin. Önce kendi bankanı arayıp durumu öğren, ardından muhtemelen baban kendi bankasına "sıkıntı yok" onayı verecek. Evet, bazıları milyarlarla oynuyor ama bazılarının hesap hareketlerinde ise bankalar bir maaş kadar parayı şüpheli işlem olarak görüyor :) Bana oldu birkaç defa.

  • prole  (07.05.21 13:56:04)
herkese çok teşekkürler, videolu görüşme ile günlük transfer limitimi yükselttim, ayrıca hesabım aynı zamanda yatrıım hesabı olduğu için o şekilde gözüküyormuş.

tekrar teşekkür ederim.
  • benaslinda  (07.05.21 14:27:18)