Moka pot vs espresso makinasi

Kahve icmeyi seviyorum. French press, v60, chemex var ama espresso bazli kahveleri de seviyorum. Gecen cortado denedim starbucksta baya sevdim. Mokapot yeterli olur mu onlari yapmak icin yoksa yatirimlik bi kahve makinasi mi almaliyim?

4-5 yıl moka pot kullandım, son 3 yıldır delonghi marka iyi bir kahve makinesi kullanıyorum. çokkkk fark var. bi defa kahve makinesi çekirdeği kendisi çekiyor, acılık yok, köpük çok iyi. espressonun olayı mümkün olan en kısa sürede basınçlı bir şekilde kahvenin içinden geçmesi.

  • skyangel  (07.05.21 13:35:56)
Moka pot kahveyi yakıyor, güzel kahve yapmak için daha çok uğraşmak gerekiyor. Sonuçta çıkan kahve de espresso olmuyor. Bütçe varsa espresso makinesi alın.

  • kobuzchu kiz  (07.05.21 13:41:13)
espresso makinelerinin fiyatları uçmuş biri 200 liracık bir şey diğeri 5000'den başlıyor. @kobuz +1 bütçe varsa güzel bir makine + değirmen harika olur

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (07.05.21 13:59:47)