[]

Firmaların kredi kartından ödeme güncellemesi(provizyon)

İlk ödeme aşamasında diyelim ki 50 tl olarak karttan sanal pos üzerinden sipariş verdik. Bu adamlar ödeme güncellemesi için nasıl harcamayı artırabiliyorlar? Mesela gönderdikleri ürün tartılarak satılan ürün olduğu için fazla gelince provizyonda yazan 50 tl, oluyor sana 60 tl (mesela karpuz). Yani sanal postan 50 tl diye aldığım ürün, satıcının insiyatifine göre 60 tl oluveriyor. İyi de ben o kadar istemedim kardeşim, fazla göndermeseydin banane. Art niyetlilik gibi geliyor bana, haksız mıyım?

Not: sanal kart, limit sıfırlama gibi şeylerle ilgisi yok bu durumun. Bunu tavsiye etmeyin.


 
ön provizyon alıyorlar. daha sonra kapamasını gönderiyorlar. kapamadaki tutar ilk işlem tutarından az da olabilir, belirli parametrelere göre daha fazla da olabilir.


  • inheritance  (07.05.21 12:39:37) 
Muhtemelen ağırlığa göre değişen fiyat olduğu şartı uzak mesafeli satış sözleşmesinde yazıyordur. Sen de sözleşmeyi onaylayarak bu siparişe onay veriyorsun. Bi üründen 1 kilo istersin, 2 kilo gelir, art niyet ararım da, 5 kilo karpuz yerine 6 kilo karpuz geldi diye art niyet aramak bence doğru değil. Adamın karpuzu bölecek ya da tam 5 kg'lık karpuz arayacak hali yok.


  • himmet dayi  (07.05.21 12:41:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.