Kiler dolabı tasarım tavsiyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Taşındığım evde kiler olarak planlanmış küçük bir oda var. Burayı etkin bir şekilde kullanmak için dolap raf ya da dolap tarzı bir şey yaptırmak istiyorum ama nasıl daha kullanışlı olur bilemedim. Tasarım konusunda tavsiyede bulunabilir misiniz?

Marangoza yaptırmak dışında aklımda şuna benzer metal raf alma fikri var.

www.bauhaus.com.tr

Diğer bir seçenek olarak da İkea'dan 201 cm yüksekliğindeki pax dolaplardan alıp içine raf dizmeyi düşünüyorum. Pax dolaplar kiler dolabı olarak kullanılabilir mi sizce? Yani içine raflara bakliyat gibi ağır basacak kuru gıda koyduğumda taşıyabilir mi? Zamanla esner mi? Teşekkürler.

youtu.be

11:40 dan sonrasina bi bak, fikir verebilir. alanin baya benzer duruyor.

ben suan senin koydugun linkteki gibi acik bi raf kullaniyorum onun yerine kapakli icine isik ve toz almayan baska bisey yapmaya calisicam
  • try again fail again fail better  (06.05.21 22:51:29 ~ 22:53:03)
anladığım kadarıyla zaten kapısı olan bir kilerden bahsediyoruz. bir daha kapaklı bir dolap koymak kullanışsız hale getirecektir.

ben olsam, ölçü alırım, dümdüz raf kestiririm koyar geçerim. rafları L şeklinde ayaklarla duvara sabitleyeceğiniz için, dikme vs olmayan, çok kullanışlı raflarınız olur. tüm rafların aralarını aynı boy yapmayın. atıyorum en üst ve en alt daha yüksek olsun. diğer raflar için sıklıkla kullanacağınız kavanozların boylarından biraz daha fazla ölçü kullanın.
  • co2s2  (07.05.21 12:35:44)