uçağa sıvı alma limiti var mı? (yurtdışına çıkarken)

sürekli kullanmak zorunda olduğum bir saç serumum var (ilaç değil). gittiğim yerde epey pahalı bir ürün ama türkiye'de oldukça uygun fiyata geliyor oraya kıyasla. o nedenle 6 tane almak istiyorum giderken (toplamda 540ml yapıyor). bu bir sorun yaratır mı? sıvı olması dışında ilaç vs zannedip sorun çıkarırlar mı? teşekkürler.

(kabin bagajına değil)

ek soru: bunun yanında yine sıvı olan bir ilaç almam gerekecek 10 tane civarı. bunun için aile hekiminden rapor vs almalı mıyım? burada sorun çıkmasa bile gittiğim ülkede (almanya ve polonya) bir şey diyebilirler mi rapora rağmen? sonra ilaç kaçakçısı durumuna düşmek istemiyorum oralarda :d

100ml ustu tasinmiyorum bildigim kadari ile -icerikten bagimsiz

  • try again fail again fail better  (05.05.21 13:17:38 ~ 13:17:55)
Kabin bagajına olmaz da normal bagaja olur

  • sta  (05.05.21 13:19:14)
Normal bagajını istersen sadece serumla doldur. Ona karışmıyorlar. Kabine 100 mL üstü alamazsın.

  • himmet dayi  (05.05.21 13:20:43)
çok teşekkürler. bir de şunu sormak istiyorum, bunun yanında yine sıvı olan bir ilaç almam gerekecek 10 tane civarı. bunun için aile hekiminden rapor vs almalı mıyım? burada sorun çıkmasa bile gittiğim ülkede (almanya ve polonya) bir şey diyebilirler mi rapora rağmen? sonra ilaç kaçakçısı durumuna düşmek istemiyorum oralarda :d

  • mehmed resad  (05.05.21 13:22:25 ~ 13:23:39)
Yurt içi ise hiçbir sıkıntı olmaz normal bagaja istediğiniz kadar istediğiniz şeyden koyabilirsiniz fakat yurt dışı uçuşu ise oranın gümrüğü sıkıntı yapabilir denk gelirseniz.

  • monkey  (05.05.21 14:54:45)
uçak altı bagaja verdiğin ürünlerin eksi derecelerde ve düşük basınçta taşınacağını unutma. yani serum donabilir, bozulabilir. içindeki basınçtan dolayı bavulda patlayabilir.

  • orpheus  (05.05.21 23:11:05)