[]

Pdfe e imza atılır mı

Başkası çıktı alıp imzaladı, şimdi sıra diğer onayda. O da e imza olarak atarım ben demişti. Şimdi pdfi yollasam imza atabilir mi direkt
 
Atar atmasına da ıslak imza sayılmaz. Adobe Reader'a imzanı kaydedip direkt atabiliyorsun. Bu bahsettiğim imzanın fotoğrafını çekip yapılandan. Bir de gerçek e-imzalar (dijital imza) var. Onlar zaten PDF'e atılsın diye var.


  • himmet dayi  (04.05.21 14:35:31) 
Evet, pades formatında e imza atılabilir


  • Yavuşuhlu  (04.05.21 15:49:42) 
eğer elektronik imzası varsa atar ve sana o şekilde gönderdiği belge imzalamış gibi geçerli olur. ek olarak kişiden mutlaka elektronik imzada imzasını da atmasını (yani sadece isim soyisim yazsın veya isim soyisim + ekrana attığı imzası da olsun gibi seçenekler var) iste.


  • malheiros  (04.05.21 16:20:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.