Uçak yolculuğu? (iç hatlar)

Son açıklanan yasaklardaki ifadeyi net anlayamadım. Örneğin bayram tatili için x şehirden y şehire uçak ile gidebiliyor muyuz? Bunun için izin alınabiliyor mu? Evet diye anladım, yanlış mı?

Yanlış. Bak yukarıdaki sabit duyuruda ne yazıyor:

ŞEHİRLERARASI SEYAHAT KISITLAMASI

1: Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar şehirler arası seyahatlere (özel araçla ve toplu taşıma ile) zorunlu haller dışında izin verilmeyecektir.

ZORUNLU HAL SAYILACAK DURUMLAR

- Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,
- Kendisi veya eşinin, hastanede tedavi gören birinci derece yakınına ya da kardeşine refakat edecek olan (en fazla 2 kişi),
- Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler),
- ÖSYM tarafından ilan edilmiş merkezi sınavlara katılacak olan,
- Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen,
- Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan,
- Ceza infaz kurumlarından salıverilen,

kişilerin zorunlu hali bulunduğu kabul edilecektir.
  • himmet dayi  (04.05.21 10:30:42 ~ 10:31:31)
Tatil filan yoook, herkes evinde olacak.
Ancak ve ancak dayımın yazdığı şartlarda gidebilirsin.

Bayram tatiliymiş cık cık cık.
  • infernalcadre  (04.05.21 10:56:23)