[]

3. sınıf ingilizce dersi weather konusu materyal hazırlama

merhaba öğretmen ahalisi. 3. sınıflara the weather konusunu anlatacağım stajımda. o yüzden şu an materyal hazırlıyorum. sunny, rainy, cloudy vs kelimelerin flashcardlarını hazırladım powerpointte duruyor ancak yanına ses dosyası eklemek istiyorum. ben sunny sayfasındayken ona basayim ve o da sunny desin. ses ekleme yeri var lakin bu sunny, cloudy tarzı yarım saniyelik ses dosyalarını nerden bulabileceğimi bilmiyorum. bir bilginiz ya da öneriniz var mıdır?
 
cep telefonunuzla kendi sesinizle kaydedebilirsiniz.

veya

seslisozluk.net adresinde tüm kelimeleri ingiliz veya amerikan aksanina gore dinleyebiliyorsunuz.

kaynağı görüntüle / view source derseniz, ve ctrl-f ile mp3 kelimesini aratirsaniz, o kaynakta 4 tane mp3 dosyasinin tek tek uzantisini gorebilirsiniz. o uzantiyi kopyalayip, www.seslisozluk.com/ adresinin devamina paste ederseniz, indirebilirsiniz.

çok fazla kelime yoksa söyleyin bana hepsini, ben indireyim.
(hangi aksan istiyorsunuz onu da söyleyin pek tabii)
  • la traviata  (02.05.21 18:50:59 ~ 19:03:23) 
Kendiniz söyleyin, en kötü translate üzerinden kaydedin.


  • ruhen hastayim ben  (02.05.21 18:51:30) 
www.seslisozluk.net (sunny) sağ tuş yapıp kaydedebilirsiniz (amerikan ingilizcesi bunlar)

www.seslisozluk.net (rainy)

www.seslisozluk.net (cloudy)
  • la traviata  (02.05.21 19:02:48 ~ 19:04:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.