20 bin lira maaş ve TR şartları

merhaba
iyi akşamlar.
Tr şartlarında bekar ve ailesiyle yaşayan biri için (kira elektrik su fatura derdi yok, ortak bütçeden ödeniyor) bu ücret eminim ki çok iyidir. ancak pandemiden dolayı hayatlar alt üst oldu ve izinsiz çalışmak durumunda kalınabiliyor tabii ki ya da esnaf kepenk kapatıyor vs.
yani demek istediğim dişi sıkmalı mı, yoksa remizden delirmeli mi?

hocam sizi üzerler böyle çok söylemeyin maaşı madem...saygılar.

  • AlsterWasser  (30.04.21 22:23:35 ~ 22:23:53)
Arabanın mazotuna yetmez. Fakir maaşı.

  • elorelia  (30.04.21 22:26:51)
soruyu anlamadım ben de. esnaf mısın 20k kazanamıcak mısın bi süre aylık sorun nedir ?

sanırım anladım. 20k kazanıyorsun deli gibi harcayayım mı yoksa biriktireyim mi diyosun.

remizden delir.
  • garavel  (30.04.21 22:26:56 ~ 01.05.21 00:16:56)
remizden delirmek +1

Soruyu ben de anlamadım.
  • msb  (30.04.21 22:34:08)
20 bin lira maaş alıp ailesiyle yaşayan biri Remzi'yi delirtmiyorsa diş değil kafasına sıkmalı.

  • son feci skilacci  (30.04.21 22:36:46)
Temizden delirin gitsin.

Bu arada 20 bin lira aylık ücret çok iyi olmasa bile iyi sayılır. Standartların ortalama üstü olur. Ailenle yaşıyorsan standartlarını yüksek tutabilirsin. Diş sıkacak bir durum yok 3000$ para eder aşağı yukarı, takıl kafana göre.
  • vedatchilipeppers  (30.04.21 22:36:46 ~ 22:40:36)
Hocam 20 bin yetmiyor da ek iş mi yapmak istiyorsunuz tam anlaşılmadı. Yani tamamen beklentinize kalmış bir şey yoksa kafası rahat olsun diye terfi almak istemeyen de var.

@gabe sizin bir duyurunuza daha denk gelmiştim, ne iş yapıyorsunuz hakkaten merak ediyorum
  • havadakarada  (30.04.21 22:38:46)
remizden delirmek +1
:D hahah google'da remizden delirmek arattım lol:D

*bekar insan neden ailesiyle yaşıyor?
  • rewlack  (30.04.21 22:40:16)
çok değişik bir iş yapmıyorsanız bekar ve ailesiyle yaşayan biri için 20 bin tl türkiye şartlarında gayet iyi bir rakam. ancak 20 bin tl kazanan biri neden kendi hayatını kurmaz da aileyle yaşar orası çok ilginç bi konu. bence delirmenin sebebi biraz bu olabilir, parasal bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. bu arada ailenle yaşıyorsan muhtemelen genç bir arkadaşsın, gençsen de otur çalış derim.

  • roket adam  (30.04.21 23:05:28 ~ 23:12:55)
güzel bir flex başlığı olmuş. her zamanki bakın maaşım şucular da toplandığına göre bir sorunun daha sonuna geldik, iyi akşamlar.

  • aguen  (01.05.21 00:06:12)
Tuhaf soru..
Yine de yaklaşık 3000 TL alan ve kira ödeyen ve hala akıllı kalabilenlerle konuşmalısın.
Buluşma yeri de dostlar çay ocağı olsun.
  • Erva  (01.05.21 00:24:13)
Ya ne paralar bunlar aylık 20 bin var ortada soruyorsunuz, çok iyi maaş devam.

  • Hallegadola  (01.05.21 01:25:50)
İşsizim, bekar ve ailemle yaşıyorum.

  • spartamed  (01.05.21 01:53:46)
Deyim zannedip ben de arattım remiz delirmeyi google'da.

20 bin.. akmasa da damlar.

Hesap hareketlerini görmeden inanmam. Görsem belki yine inanmam.
  • IncredibleMau  (01.05.21 08:52:03)