[]

Yöneticinize rapor gönderirken

Mesela bir tablo gndericeksiniz geçen sene bu sene karşılaştırması gibi, detayı da gönderiyor musunuz önceden yoksa sonra isterse mi gönderiyorsunuz. Ben bana bi daha sormasın diye alayını gönderiyorum. Ama artık level attıkça kendimi onlrjn yerine koydugumda bu kadar detaya ben de bakmazDım sadece özeti görmem yeterli gelir gibi düşünüyorum. İş yapış şeklimi değiştirsem mi artık?
 
Hangi seviye yöneticiye gönderdiğinize göre değişir. Yukarı çıktıkça detayı azaltıp odağı arttırmanız gerekir.


  • imnotsureabout  (30.04.21 18:35:38) 
Yönetici nasıl istiyorsa onu.

Ben ceoya düzenli rapor gönderiyorum. Özetin özeti maile, özet excelde ilk sheet, ham data 2. Sheet. Detaycı olduğu için ham datayı inceliyor genelde.
  • jazzabel  (30.04.21 19:01:56) 
sunum formatındaysa sunumun ilk sayfasında (kısmında) özet, ikinci sayfasında (kısmında) detay olabilir. isterse açar detaya bakar.


  • sanal uyku  (30.04.21 19:40:49) 
Yukardaki arkadaşların dediklerine katılmakla birlikte bazen ilk kez göndereceğim raporda tanımadığım bir kişiyse çok detay vermiyorum çünkü o rutine bağlıyor işine yaramasa da her ay istiyor, o yüzden tanımadığım üst yöneticiler için ilk istediklerini veriyorum. Onun dışında birebir çalıştıklarımda da mutlaka detayını sorucaklardır diye detaylı veriyorum. Aslında bu kendin için de iyi bir şey hem içeriğini görüyorsun ezbere gitmiyor hem de yöneticin için artı bir şey oluyor senin adına.


  • esinikaybetmiscorap.  (30.04.21 21:18:28) 
Yukarıdakilere ek olarak, genelde özeti mail gövdesinde isterim/gönderirim.

İsteyen ham dataya ekteki excelden bakar.
  • okumakserbestbegenmeksart  (01.05.21 00:38:53) 
ne isterse onu gonderiyorum, kendisi micromanaging bir kaltak oldugu icin sagi solu belli olmuyor. milletin isini kolaylastirmak icin kendimi kasmamayi ogrendim su son iki senede.

ustune ekleyerek devamli guncelledigim bir proje raporu vardi, bir gun dosyayi istedi, gonderdim, bilgisayarina kaydetti. 3-4 gun sonra sadece bir slayt eklenmis olarak guncellenmis versiyonu gosterirken en son slayta bir onceki slayttaki bazi bilgilerin aynisini eklemem gerektigini soyledi. var deyince de "i don't care, put it here too"

e ama cin kerhanesine dondu slayt?
  • chezidek  (01.05.21 09:46:20) 
tam olarak isteneni gönderiyorum ne eksik ne fazla istenirse detayları yazıyorum.


  • basond  (01.05.21 09:49:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.