tam kapanma izin

selamlar,

şirketimiz kçö de olduğu için evden çalışıyoruz. fakat eşimin çalıştığı şirket faliyette olduğu için onlar çalışmaya devam ediyorlar. normalde işe ben bırakıp alıyordum. şimdi ben bu durum için izin alamaz mıyım ? eşim bu arada hamile olduğu için toplu taşıma kullanmasını istemiyorum. malum hamilelerde bu virüs tehlikeli oluyor. akıl verebilecekler varsa tavsiyelere açığım.

Belki iş yerinden buna dair bir yazı alabilir eşiniz çünkü sokağa çıkma kısıtlamasında şirketler evrak veriyor.

Bunu da ekleyiversinler
  • respect  (29.04.21 23:11:34 ~ 23:22:30)
@respect kendi evrakları var ama sigortalı çalışanı olmayan birine özel evrak çıkartmazlar diye düşünüyorum. kendi başvuruları bile 2 kez red yemiş bugün. bayağı sıkı tutuyorlarmış şu anda işleri.

  • fernandoenes  (29.04.21 23:19:15)
o zaman doktorundan hamilelik risklidir eşiyle gidip gelmelidir gibi bir yazı olabilir belki bilemedim.

  • respect  (29.04.21 23:26:16)
öncelikle tebrik ederim. umuyorum sağlıklı bir süreç ve sağlıklı, mutlu bir çocuk olur.

@respect'in önerisi +1

hamileliği risklidir, toplu taşıma araçlarında yolculuk etmemelidir, araçla refakat edilmesi elzemdir. gibi bir kaşeli, imzalı doktor yazısına rağmen ceza yazacak polis yoktur herhalde. olursa da biraz gürültü yaparsınız, arkadaşlarından utanır yine yazamaz.
  • brakgn  (30.04.21 00:09:19)