covid sonrası sigara içememe

merhabalar, 21 yaşındayım, covid sürecim dün bitti ve negatif çıktım. çok kolay geçirmemiş olsam da büyük sıkıntım da olmamıştı, ta ki sigara içermediğimi fark edinceye kadar. tat ve koku duyularım sigara hariç tamamen normale dönse de sigarayı yaktığım an yanmış lastik kokusu almaya başlıyorum. içtiğim zaman da çürük soğan, asfalt karışımı iğrenç ve keskin bir tat oluyor. hayattan soğudum. mentollü sigara da yasaklandı... ne yapacağım? düzelecek gibi de durmuyor. şimdiden teşekkürler.

ne güzel işte bunu değerlendirip sigarayı bırakabilirsin.

  • jelly bear  (29.04.21 19:00:25)
@jelly bean teşekkür ederim cevabınız için, kızmayın bana ana sigarayla aram hep iyi idi... yolumuz ayrılsın istemezdim fakat düzelmezse çare yok galiba:(

  • winstonslenderblue  (29.04.21 19:02:38)
Sigarayı bırakmak için eline mükemmel bir fırsat geçtiği için sigarayı bırakacaksın :)

Süreç uzun sürdü dediğiniz için uzun süredir sigara içmediğinizi varsayıyorum, uzun süre sigara içmeyip sonra tekrar içildiğinde "yanmış lastik" gibi olmasa da çok kötü kokar zaten bu normal gayet :) hep çok kötü kokuyo zaten de biz sürekli içtiğimiz için anlamıyoruz
  • savidan  (29.04.21 19:03:09)
@savidan son derece olumlu cevabınız için çok teşekkürler, belki de bu yüzden bırakmış olacağım evet :( bu arada uzun süre bırakmadım aslında, hep deneyip söndürdüm yarıya gelmeden fakat asla da düzelmiyor işte...

  • winstonslenderblue  (29.04.21 19:05:12)
tabi sigarayı bırakmak için güzel bir sebep ama dayanamıyorum diyorsan vape'e başla. bakalım onlardaki tat durumu nasıl olacak?

  • false pretension  (29.04.21 19:12:51)
@false pretension teşekkür ederim, vape aklıma gelmemişti. son durak o olsun bari:/

  • winstonslenderblue  (29.04.21 19:19:19)
Yasiniz cok cok genc. Ben cok sevindim sahsen icemediginize, kusuruma bakmayin :)))

  • invictae  (29.04.21 19:32:23)
vape'e sakın bulaşma. bir arkadaş vardı. coronaya yakalanınca ani olarak boğazda tıkanıklık gerçekleşti. gırtlağına müdahale etmek zorunda kaldılar. arkadaş sağlam bir vape tüketicisiydi.

  • silah taciri  (29.04.21 19:33:45)
Allah sana torpil geçmiş sen belanı arıyorsun. Açıkça böyle bu. Sen bilirsin, istersen açık tütün filan al.

  • 1bir1bir1  (29.04.21 19:35:57)
İçme içme boş ver, benim seninle yaşıt kardeşim var, önümde içiyor bazen içim parçalanıyor.

  • Hallegadola  (29.04.21 19:50:10)
@invictae, iyi niyetiniz için teşekkür ederim:)
@silah taciri doğrusu vape’i hiç denemedim, hep duydum fakat hep pahalı geldi. arkadaşınıza da geçmiş olsun, çok üzücü bir şey. belki covid ile müdahale edilecek fırsat oluşmasaydı ileriki yaşlarda yine böyle bir şey olacaktı kimbilir. yorumunuz için çok teşekkür ederim
@1bir1bir1 gülümsettiniz teşekkür ederim. ben bunun iyi bir şey olduğunu düşünmeden geldiğim için torpil değil de ceza gibi görüyordum fakat sağlıklı olan sizin bakış açınız. açık tütün olayında da taa covid bile yokken sarıp içtiğim tütünden acillik olmuştum alerjik astım dolayısı ile. ;( gerçekten bela aramışım o zamanlar
  • winstonslenderblue  (29.04.21 19:51:12)
@Hallegadola düşünceli bir büyük kardeş olmuşsunuz demek ki, öbür türlüsünde insanlar hemen alışıyorlar yakınının içmesine, kendi içmese bile kanıksama durumu söz konusu oluyor galiba. teşekkür ederim:)

  • winstonslenderblue  (29.04.21 19:53:24)
@ winstonslenderblue normalde bir ara sigara içen arkadaş gruplarımla çok takılıyordum. İçmeyince bana doğru geliyordu kokusu, diyordum bir tane verin de gelmesin o dumanı. Zaten ben hiç beceremedim içmeyi içime çekemedim. Sevgilim de içmiyor, rahatsız oluyor, ben de otlanmayı bıraktım. En son 10 Yıl önce aldım paket.

  • Hallegadola  (29.04.21 19:56:43)
belki de Allah'ın bir lütfu. bir de böyle düşün bence :)

  • debian  (29.04.21 21:37:27)
@Hallegadola sanırım o içine çekme ve otlanma evresi ile bırakıyor çoğu kişi, ben de içmeseydim sizin gibi rahatsız olurdum galiba, içen insan farklı düşünüyor tabii:)
@debian şimdilik öyle düşünemiyorum tabii yoksunluk olduğu için ama çare kalmazsa mecbur sizin dediğiniz gibi olacak demek ki:) teşekkür ederim

  • winstonslenderblue  (29.04.21 22:32:23)
kardeşim valla bence de büyük bir şans ve fırsat senin için.

  • roket adam  (29.04.21 22:52:36)
Bana da aynısı oldu, direkt yanık plastik kokusuydu hatta. 5-6 gün içinde normale döndüm, merak etme sen de dönersin.

  • Jux  (29.04.21 23:50:55)
@roket adam çok teşekkür ederim yorumunuz için. belki de bir lütuftur uzun vadede tabii, kısa vadede ise sigara keyfim gitti :(
@Jux yorumunuz bana büyük bir ümit verdi, çok teşekkür ederim. sıkıntı daha geçmedi fakat beklemedeyim

  • winstonslenderblue  (02.05.21 03:30:10)