Hayattaki önceliğiniz kendiniz mi?

istemediğiniz her şeye hayır diyebiliyor musunuz?
Ya da kendinizi önceliklendirebiliyor musunuz?
Ne kadar yapmak istemediğiniz herhangi bişeyi yapıyor veya içine düşüyorsunuz?

Evet kendim.

  • Bartebly  (29.04.21 17:06:13)
evet, kimseyi sallamıyorum.

  • candide  (29.04.21 17:19:23)
%80-90 kendim, kalan kısım da eşim ve ailem tabii. Toplum hiç umrumda değil.

  • roket adam  (29.04.21 17:33:23)
Evet önceliğim kendim.

  • legolasin son oku  (29.04.21 18:08:00)
Valla genelde hayır diyebiliyorum ancak istemediğim her şeye de hayır diyemiyorum. Hayatın bir şekil zorunluluklari var. Misal ben en temelde başkalarını zengin etmek için çalışmak istemiyorum ancak buna da mecburum bir yerde.

En istemediğim şeylerden birini yapmak zorunda olup, bunun için de o kadar zaman-emek harcadigim için de önceliğim kendimim cümlesini kuramıyorum. Gerçi diğer yandan düşününce de o mecburi çalışma olayı bir yerde benim iyi bir hayat yaşamam için yaptığım bişey, o yüzden önceliğim kendimim diyebilirim belki. Bilemedim şimdi, kafam karisti.
  • j r r tolkien hayrani  (29.04.21 18:56:14 ~ 18:58:31)
Evet kendim.

istemediğiniz her şeye hayır diyebiliyor musunuz?
- Biraz zor oluyor. Mantık biçimde hayır demeye çalışıyorum. Sonu gelmiyor çünkü. Arada atarlandığım oluyor. Valla pişman değilim ama her şeye hayır diyemiyorum.

- Ya da kendinizi önceliklendirebiliyor musunuz?
Evet.

- Ne kadar yapmak istemediğiniz herhangi bişeyi yapıyor veya içine düşüyorsunuz?
Evet. Yapacak bir şey yok maalasef.

Tabii değer verdiğim insanlar var. Abim ve kuzenlerim gibi. Ayrıca onların çocukları. Onları biraz öne koyduğum oluyor.
  • put it in your appropriate place  (29.04.21 19:04:04)
Kendim, kendimin mutluluğu için sevgilim ve ailem.

  • Hallegadola  (29.04.21 19:38:05)