Mantığın ve duyguların çatışması

Selam, öncelikle duyuru bana ait değil, hesabı olmayan bir arkadaşım adına yazıyorum, o da takip edecek cevapları.

ikisi de 32 yaşında bir kadın ve bir erkek. 4 yıllık uzak mesafe ilişkisi. evlenme kararı alındı, aileler tanıştı, iyi anlaştılar.

ama şehir meselesi sebebiyle anlaşmazlık çıkıyor. kadın birkaç sene daha istanbul'da devam etmek istiyor, erkek de istanbul'a gelebilir ama çok sevmediğini belirtiyor. gelirse en az 4 yıl kalması gerekiyor iş sebebiyle. yine de kadın ısrar ederse gelecek ama surat yapmaya başladı.

erkek başka şehirleri öneriyor (onlarda da en az 4 yıl kalması gerekiyor), kadın gitmek istemiyor. erkek bozuluyor buna.

kadının mantığına uymadığı için ve araya yabancılaşma girdiği için ayrılmak aklına geliyor, erkeğin de böyle düşündüğünü zannediyor ama erkek gerekirse uzaktan da devam edelim diyor. ayrılma muhabbeti açılınca biraz uzaklaşma yaşanıyor.

kadın, erkeğin fotoğrafını görünce bile dayanamıyor, içi gidiyor ama mantıken anlaşamadıkları ve farklı baktıkları için ne yapacağını da bilemiyor. yaşının giderek ilerlediğini düşündüğü için de sıkıntı duyuyor.

ne yapsınlar bu durumda?

not: sizden linçlememenizi rica ediyorum :), kadın tarafı zaten kötü durumda şu an :/

Linçlemiyorum, ben olsam evlenirdim.

  • Hallegadola  (29.04.21 19:40:32)
ortak bir yol bulmaktan başka çare yok. kadın tarafı da seçeneklerle gelsin. illa tek seçenek diye dayatmasın. erkek de aynı şekilde. sonra eleye eleye çözüm bulsunlar. artılarını eksilerini yazsınlar ama asla benim dediğim olacak kafasında değil. ayrılmak kolay, ama değer vereceğin birini bulmak zor. yaş kaç olursa olsun.

  • rayde  (29.04.21 20:09:50)
yaş önemli tabi ama 5 yıl uzak mesafe ilişkisi yaşayıp evlendim. hala çok mutluyum çok şükür.
şuan ev ile iş yerim farklı illerde, hafta içi çalışıp hafta sonu eve dönüyorum. arada (evlendiğimiz ilk yıllarda) evdeydik, bunların bir artı ya da eksi olduğunu düşündüren bir durum olmadı.
seviyorlarsa bekleyebilirler, yaştan olmaz derlerse, evlenip 4 yıl uzaktan da bu iş yürür bence.
  • pccopath  (29.04.21 21:27:30)