Disleri icin gece plagi kullanan var mi?

Sabah cikardiginizda tuhaf bir his oluyor mu size de? İlk bir saat dislerinizi birbirinin ustune kapattiginizda tuhaf bir his oluyor mu? Acir gibi ama aci degil kesinlikle, nasil tarif edecegimi de bilmiyorum. Sanki elimle cekiversem dislerim elime geliverecekmis gibi :D sabah cikardiktan sonraki ilk yarim saat-bir saat icinde boyle sadece.

Sizde de oluyor mu? Normal mi?

Kullanıcısı değilim, onu üreten taraftayım. :) Dişlerinizi sıktığınızda dişlerinize zarar vermemeniz için yapılmış bir plak sonuçta fakat hala sıkmayı bırakamadığınız için o his bir süre geçmeyecektir. Çünkü baskıyı algılayan sadece plaklar değil diş etleri ve köklerde aynı şekilde hissedebiliyor fakat temas dişlere değil de plaklara olunca bir uyuşukluk hissi belki de karıncalanma olur. Plaklar aynı zamanda dikey boyutu bir parça yükselttiği için birşey ezmeye çalışıyor da ezemiyor gibi bir hissiyatta oluşturur. Çok rahatsız ediyorsa çene botoksu yaptırabilir veya sıkmanıza sebep olan şeyleri bulup onlardan kurtulmaya çalışabirsiniz.

Sevgiler
  • herseysoyledigimgibioldu  (29.04.21 12:27:21 ~ 12:27:52)
Neredeyse 10 yıldır kullanıyorum. Hiç dediğiniz gibi bir şey yaşamadım.

  • ruhen hastayim ben  (29.04.21 15:28:28)
Ben de 2 yıldır falan kullanıyorum ama böyle bir problem olmadı hiç.

  • deveyidiken  (29.04.21 15:32:05)
Haydaa acaba baska bir yerde tekrar mi yaptirsam? Bir sekilde olcude mi sikinti oldu acaba, tam oturmuyor da boyle yapiyor? Bilemedim... Simdi gidemem de korona korkusundan...

  • invictae  (29.04.21 15:46:27)
Sıkmaya devam ettiğiniz için oluyordur. Ben bir süre kullanmaya çalışıp sonra bırakmıştım. İsimleri neydi hatırlamıyorum ama cahil cahil anlatayım. Bir tanesi daha sertti, onu taktığımda uykuya kolay dalıyordum ama sıkmaya devam ettiğim için, o da sert olduğu için dişlerimdeki baskı artıyordu. Diğer yumuşak plakla uykuya dalamıyordum, ağzımda lokma varmış gibi oluyordu. Plak kullanabilmek de bir başarı sanırım, ben bıraktım.

  • asteriks  (29.04.21 16:48:26)
Ben de bir süre ara vermiştim plak kullanmaya, geçenlerde çok sıktığımı fark edip takayım dedim, sabah kalktıgımda böyle sanki mıknatısla çekiliyotmuş gibi değişik bir ağrı vardı üst dişlerimde. Sizin gibi yarım saate geçti. Eşim diş hekimi ona söyledim, geçen ay arka dişe dolgu yapmıştı onun uyumsuzluğu olabilir dedi. Şimdi de kısıtlamada ben yasaklıyım o değil, gidip nasıl yeni ölçü vericem bilmem :/ polis çevirse bahane sanacak

  • somethinginthewayshemoves  (30.04.21 00:52:20)
@somethinginthewayshemoves guzel tarif valla :) cuk oturdu miknatisla cekiliyormus gibi tanimi:) aynen oyle oluyor benim de. Ama son zamanlarda dolgu veya baska bir islem yapilmadi. Esinize bir sorar misiniz acaba yine de normal mi, yoksa takmam zarar mi veriyordur? Tekrar olcu aldirip yenisini yaptirana kadar takmayayim mi?

Soramaz veya vakit ayiramazsaniz da caniniz sag olsun :) tesekkurler.
  • invictae  (30.04.21 11:20:28)
Sordum tabii ki :) dertlinin derdinden dertli anlar asghd su çeken bir malzeme olduğu için bakteri üreyip diş etini rahatsız etmiş, hassasiyet oluşturmuş da olabilir diyor.

  • somethinginthewayshemoves  (30.04.21 11:57:10)
eklememişim, takmayın yeni plak yapalım dedi. Ben yapılana kadar karbonatlı suda bekletmeyi deneyeceğim belki aişe yarar :/

  • somethinginthewayshemoves  (30.04.21 12:03:32)
Coook tesekkur ediyorum, esinize de size de cok sevgiler :)) bakteri makteri aman tirstim, basima is almayayim, birakiyorum takmayi yenisini yaptirana kadar. Disleri sikmaya devam ahzhahs

  • invictae  (30.04.21 12:31:11)
Rica ederiz. Diş sıkmayı engelleyebilsek de hiç ihtiyaç kalmasa keşke ama işte…

  • somethinginthewayshemoves  (30.04.21 16:40:00)
üç yıldır kullanıyorum. tel tedavisi sonrası bozulmasın diye takılıyorum. böyle bir- iki saat sürecek hiç bir his kalmıyor çıkardıktan sonra.
ancak bir kaç gün takmayayım hemen sıkıştırıyor plak, iki günde bile diş hareket ediyor.

  • nzessia  (30.04.21 16:45:17)